Strażacy będą świętować na lubaczowskim Rynku

1

Strażacy po uroczystościach w Nowinach Horynieckich, opanują lubaczowski Rynek. W niedzielę (20.05) odbędzie się Gminne Święto Strażaka.

Fot. K. Stępień, arch.

Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16:00 w Konkatedrze. Po modlitwie, poczty sztandarowe i kompania honorowa przejdą na Rynek, gdzie o godz. 17:30 rozpocznie się złożenie meldunku o gotowości pododdziału do rozpoczęcia uroczystości. Odegrany zostanie hymn Polski, a na maszt podniesiona zostanie flaga państwowa. Następnie wręczone zostaną odznaczenia i wyróżnienia strażackie.

O godz. 18:30 rozpocznie się mniej oficjalna część obchodów – ruszy Piknik Strażacki. Wystąpi Orkiestra Dęta OSP z Tryńczy i Grupa Artystyczna Mażoretek „Finezja” z Tryńczy. Dla najmłodszych przygotowane będą atrakcje. Nie zabraknie pokazów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu pożarniczego, które zawsze wzbudzają spore zainteresowanie.

AH, elubaczow.com


1 komentarz

  1. To jest zaplanowana i przemyślana kampania wyborcza za publiczne pieniądze, przeprowadzona kosztem tych uczynnych , a zarazem naiwnych ludzi, którzy pomaszerują w niedzielę na rynek, a nie Dzień Strażaka. Za niedługo będzie pewnie obchodzony w czerwcu, a zebrani tam strażacy będą wysłuchiwać Bożego błogosławieństwa udzielanego przez samorządowców, to jest jedna wielka ściema, hipokryzja i obłuda, po prostu brak słów. Zacznijcie lepiej wspierać OSP, a nie chwalić się jak to o nie dbacie, populizm w najczystszym wydaniu. Najbardziej wredna metoda obchodzenia tego święta jaka tylko istnieje, mówienie publicznie do strażaków jak to się o nich dba, ile to się wydaje na zakupy sprzętowe i czego to się jeszcze dla nich nie zrobi podczas obchodów Dnia Strażaka, a jak jest naprawdę i kto tak naprawdę jak nie sami strażacy o to wszyscy walczą, stojący tam ani słowa nie mogą powiedzieć, to jest takie świństwo w stronę tych ludzi, którzy pomagają innym jak tylko umieją. Prośba do samorządowców by się powstrzymać z głupimi wypowiedziami i bredzeniem tych samych durnot i kłamstw od lat, bo za chwilkę sami będziecie stać na tym placu, bez tych o których tak rzekomo dbacie, nie bądźcie bardziej żałośni jak do tej pory.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here