Fotelik samochodowy – co powinni wiedzieć rodzice

0

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego to bardzo istotna sprawa dla rodziców, szukających bezpiecznych rozwiązań dla dziecka. Zanim rodzice zdecydują się na zakup nowego fotelika samochodowego rozważają, jaki fotelik będzie najodpowiedniejszy dla dziecka. Powinien być to fotelik odpowiednio dopasowany do aktualnej wagi i wzrostu dziecka.

Dostępne są foteliki od 0-36 kg tzw. ekonomiczne, które można używać od urodzenia dziecka aż do osiągnięcia przez nie kilu lat oraz foteliki podzielone na 3 lub 2 grupy, które dostosowane są do aktualnej wagi dziecka. Choć wybór fotelików samochodowych na rynku jest ogromna, warto zamiast fotelika ekonomicznego „0-36” miesięcy, (który jak wykazały badania specjalistów, jest mniej bezpieczny), zaopatrzyć się w taki, który podzielony jest na etapy rozwoju malucha od 0-13 kg, 9-18 kg/25 kg oraz te od 15-36 kg.

Fotelik Axkid Duofix to jeden z nowocześniejszych fotelików, który posiada wysoce rozwinięty system ustabilizowania fotelika na siedzeniu samochodu. Dzięki zastosowaniu samonapinającego się 5-punktowego pasa bezpieczeństwa fotelik jest właściwie ustawiony. Idealnie nadaje się do każdego samochodu, montowany jest w dwóch pozycjach tyłem oraz przodem do kierunku jazdy. Tyłem do kierunku jazdy 9-25 kg za pomocą 3-punktowych pasów samochodowych, 9- 18 kg za pomocą systemu ISOFIX. Przodem do kierunku jazdy 9-25 kg 3-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz 9-18 kg 5-punktowa uprząż.

Fotelik Axkid Duofix to wysoce bezpieczny fotelik samochodowy, który posiada wydłużone ściany boczne, których zadaniem jest ochrona dziecka w przypadku zderzenia odo strony bocznej. Dodatkowo ścianki te wpływają na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy malucha. Na stabilność fotelika wpływa noga podpierająca fotelik, która znajduje się z tyłu fotelika, jest ona regulowana i wystarczająco wysoka. Na stabilność wpływa także odpowiedni Pas tether, który zapobiega ruchom bocznym podczas jazdy samochodem. Fotelik Duofix można regulować odpowiednio w 3 kątach nachylenia, jest gwarancją nie tylko wygody dla dziecka ale także dopasowania do każdego modelu samochodu. Regulowany jest także zagłówek oraz pasy, które dopasować można do każdego dziecka.

reklama
Ten baner wyświetlono 2 129 046 razy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here