„100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę” w ZSP w Baszni Dolnej

0

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które przyjęły formę Gminnego Konkursu Plastycznego o takiej samej nazwie.

Fot. ZSP w Baszni Dolnej

Do konkursy plastycznego zorganizowanego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zgłosiło się 48 uczniów z 5 szkół z terenu gminy Lubaczów. Ich prace zostały ocenione przez jury w składzie: Aleksandra Hojdak i Stanisław Sobczyk – pracownicy MDK w Lubaczowie oraz Stanisław Myśliwy – dyrektor GOK w Lubaczowie.

Wręczenie nagród odbyło się po zakończeniu tegorocznych uroczystości 3-Majowych, w trakcie których zaprezentowano wystawę pokonkursową. Ta trafiła później do Urzędu Gminy Lubaczów.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy I-III
1. Viktoria Haliniak – Basznia Dolna
2. Oliwia Kubiszyn – Krowica Sama
3. Patrycja Janczura – Młodów

Wyróżnienie :
Julia Trojnar – Młodów
Julia Hanus – Krowica Sama
Aleksandra Pamuła – Lisie Jamy
Kamil Kamiński – Krowica Sama
Dariusz Jędrys Basznia Dolna

Klasy IV-VII i Gimnazjum:
1. Klaudia Dyś – Młodów
2. Nikola Mielnik – Młodów
3. Marcelina Czebanyk

Wyróżnienia:
Kinga Krzych – Basznia Dolna
Katarzyna Pelikan – Basznia Dolna
Kornelia Konopka – – Lisie Jamy
Patrycja Śmigielska – Krowica Sama
Dominika Serafin -– Lisie Jamy

– Laureaci otrzymali nagrody o wymiarze patriotycznym – okolicznościowe kubki, flagi państwowe, a za udział teczki na dokumenty i długopisy. Konkurs okazał się dość trudny dla uczniów ale pokazał, że dzieci i młodzież potrafią w bardzo ciekawy i różnorodny sposób ukazać przy pomocy środków plastycznych temat niepodległości swojej Ojczyzny – informują organizatorzy, którymi byli ZSP w Baszni Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie.

Konkurs został przeprowadzony dzięki wsparciu finansowemu Gminy Lubaczów oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

elubaczow.com, informacja nadesłana

reklama
Ten baner wyświetlono 830 440 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here