„100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę” w ZSP w Baszni Dolnej

0

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które przyjęły formę Gminnego Konkursu Plastycznego o takiej samej nazwie.

Fot. ZSP w Baszni Dolnej

Do konkursy plastycznego zorganizowanego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zgłosiło się 48 uczniów z 5 szkół z terenu gminy Lubaczów. Ich prace zostały ocenione przez jury w składzie: Aleksandra Hojdak i Stanisław Sobczyk – pracownicy MDK w Lubaczowie oraz Stanisław Myśliwy – dyrektor GOK w Lubaczowie.

Wręczenie nagród odbyło się po zakończeniu tegorocznych uroczystości 3-Majowych, w trakcie których zaprezentowano wystawę pokonkursową. Ta trafiła później do Urzędu Gminy Lubaczów.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy I-III
1. Viktoria Haliniak – Basznia Dolna
2. Oliwia Kubiszyn – Krowica Sama
3. Patrycja Janczura – Młodów

Wyróżnienie :
Julia Trojnar – Młodów
Julia Hanus – Krowica Sama
Aleksandra Pamuła – Lisie Jamy
Kamil Kamiński – Krowica Sama
Dariusz Jędrys Basznia Dolna

Klasy IV-VII i Gimnazjum:
1. Klaudia Dyś – Młodów
2. Nikola Mielnik – Młodów
3. Marcelina Czebanyk

Wyróżnienia:
Kinga Krzych – Basznia Dolna
Katarzyna Pelikan – Basznia Dolna
Kornelia Konopka – – Lisie Jamy
Patrycja Śmigielska – Krowica Sama
Dominika Serafin -– Lisie Jamy

– Laureaci otrzymali nagrody o wymiarze patriotycznym – okolicznościowe kubki, flagi państwowe, a za udział teczki na dokumenty i długopisy. Konkurs okazał się dość trudny dla uczniów ale pokazał, że dzieci i młodzież potrafią w bardzo ciekawy i różnorodny sposób ukazać przy pomocy środków plastycznych temat niepodległości swojej Ojczyzny – informują organizatorzy, którymi byli ZSP w Baszni Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie.

Konkurs został przeprowadzony dzięki wsparciu finansowemu Gminy Lubaczów oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

elubaczow.com, informacja nadesłana


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here