Lubaczowska A klasa: Lider ograł wicelidera

2

W czwartek (03.05) zespoły rywalizujące w lubaczowskiej A klasie rozegrały 19. kolejkę spotkań. W najciekawszym spotkaniu lider podejmował w Wielkich Oczach druga drużynę tabeli z Krowicy.

Do najciekawszego spotkania 19. kolejki doszło w Wielkich Oczach, gdzie miejscowy lider podejmował wicelidera z Krowicy. Spotkanie toczyło się w dość szybkim tempie od pierwszych minut. Na prowadzenie w 15. minucie miejscowych wyprowadził Tomasz Sęga. Na drugie trafienie kibice czekali do drugiej połowy – wynik w 50. minucie na 2:0 podwyższył Mikołaj Bałabuch, który wykorzystał akcję Pawła Hawrylaka. Goście kontaktową bramkę zdobyli po godzinie czasu gry, a Kalawskiego pokonał Wojciech Pukas. W ostatniej części spotkania obie drużyny miały sytuacje do zmiany rezultatu, ale sympatycy obu drużyn nie ujrzeli więcej bramek.

Po ostatnim słabym spotkaniu z Lisimi Jamami kibice Huraganu z Baszni Dolnej liczyli na pozytywny wynik w starciu z Oleszycami. Mecz „otworzył” już w 4. minucie strzałem głową Tomasz Sałek dając Czarnym prowadzenie po zagraniu Łukasza Pracało. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą podwyższył na 2:0, ponownie wyskakując najwyżej w polu karnym. Huragan w całym spotkaniu stworzył jedynie trzy sytuacji podbramkowe, w 90. minucie wynik spotkania ustalił Bartłomiej Hypiak, który zamknął akcją Damiana Pytla i prawą nogą skierował piłkę do bramki Młodowca.

Po zwycięstwie nad Zrywem Młodów, zawodnicy z Łukawca wyjechali do Antoników aby zmierzyć się ze Startem Lisie Jamy. Unia ponownie mile zaskoczyła swoich kibiców pomimo że nie potrafiła „dowieźć” do końca korzystnego rezultatu (wygrywali 1:3). Podobnie jak tydzień temu bramki dla Unii strzelali jedynie zawodnicy z Ukrainy – wynik spotkania otworzył w 20. minucie Aleksander Tor oraz dwukrotnie Trojnara pokonał Vlodomir Hanuta. W 85. minucie do remisu doprowadził Łukasz Antonik.

Do ciekawego spotkania doszło w Horyńcu-Zdroju, gdzie miejscowy LKS podejmował Zryw Młodów. Obie drużyny zagrały na dobrym poziomie, tworząc sobie sytuacje do strzelenia bramki. W 22. minucie bramkę głową po stałym fragmencie gry uderzonym przez Sałka zdobył Bartosz Tabaczek. Zdrój chwilę później mógł wyrównać, ale strzał Rogowskiego wylądował na konstrukcji bramki. W drugiej połowie zawodnicy Zrywu stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki- zabrakło jednak zimnej krwi pod bramką gospodarzy. Zdrój pod koniec spotkania miał szansę na strzelenie wyrównującej bramki, ale dobrze po strzale Mazurkiewicza zachował się Zaremba.

Pozostałe spotkania:

Start Lisie Jamy – Unia Łukawiec 3:3 (1:2)
Kinach, Sikora, Ł. Antonik – Hanuta dwie, Tar

Ursus Dachnów – Victoria Stary Dzików 3:1 (2:1)
Mularczyk dwie, Grudowski – G. Nieckarz

Rolnik Wólka Krowicka – Błękitni Futory 6:0 (0:0)
Ilnicki 52, Cisek 57-samobój, Kornaga 60, 67, 78, R. Furgała 86

MKS Juwenia Cieszanów – Zalew Stary Lubliniec 4:2 (1:1)
G. Wróbel 28, 61, 75, M. Mazurek 50 – Koraszyński 30, 78

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here