5 powodów, dla których warto studiować dietetykę!

0

Jak przygotować dietę dostosowaną do stylu życia i potrzeb organizmu? Czy pomaganie innym w tym zakresie da się uczynić intratnym zawodem? Dowiesz się tego studiując dietetykę we WSIiZ. Poznaj 5 powodów, dla których warto studiować dietetykę.

1. Dietetyka zajmuje się zagadnieniami związanymi z żywnością i żywieniem człowieka, jest dziedziną nauki i branżą, która intensywnie rozwija się w ostatnich latach w Polsce. Leczenie występujących coraz częściej chorób o podłożu dietozależnym wymaga wykwalifikowanych specjalistów.

2. Zajęcia prowadzą tu Laureat Nagrody Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne prof. Jan Gmiński oraz członek Polskiego Towarzystwa Dietetyków i Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej dr Barbara Piekło. Kadra to również praktycy na co dzień pracujący w poradniach dietetycznych, dzięki którym przekazywana na zajęciach wiedza jest aktualna i odpowiada na realne potrzeby pacjentów.

3. Przedmioty takie jak diagnostyka laboratoryjna, toksykologia żywności czy projektowanie diet prowadzone są w nowoczesnych, wyposażonych w profesjonalny sprzęt laboratoriach, wśród nich są m.in. Laboratorium Toksykologii, Genetyki i Biochemii Klinicznej, Laboratorium Hodowli Komórek i Tkanek, czy też Laboratorium Immunologii i Alergologii.

4. Współpracujemy z najlepszymi firmami i organizacjami z branży. Naszymi partnerami na tym kierunku są Agencja Rynku Rolnego, OlimpLabs, Zielarnia Lawenda oraz Euroimmun DNA, z którą prowadzimy certyfikowane szkolenia dla studentów. Każdy z parterów dba o to, żebyś uczył się tego, co jest Ci potrzebne w pracy dietetyka, a przede wszystkim uczył się tego na najwyższym poziomie. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę o anatomii i fizjologii człowieka, żywieniu klinicznym, toksykologii żywności czy edukacji żywieniowej.

5. Na zajęciach nasi studenci mają okazję korzystać z zaawansowanego sprzętu, w tym maszyny InBody, która bada skład masy ciała, informuje o masie mięśniowej i masie tkanki tłuszczowej. Takie informacje pomagają przygotować diagnozę otyłości dla pacjenta i określić, jaka dieta i aktywność fizyczna będą najbardziej skuteczne.
I co o tym myślisz? Brzmi dobrze? Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Dowiedz się więcej na wsiz.rzeszow.pl/dietetyka.

Nie czekaj! Rekrutacja trwa do 31 lipca. Dołącz do nas!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here