Lubaczowska B klasa: Kolejne zwycięstwo lidera z Cewkowa

0

Za nami 11. kolejka spotkań lubaczowskiej B klasy. Kolejne zwycięstwo odnotowali zawodnicy Czerwonych Cewków, którzy liderują ligowej tabeli.

W niedzielę (22.04) kolejny swój mecz wygrał lider z Cewkowa, który tym razem wyjechał do Zalesia na mecz z Błękitnymi. Kibice na pierwsze trafienie czekali do 29. minuty – wynik spotkania otworzył najskuteczniejszy strzelec lubaczowskiej B klasy Rafał Witko. Gospodarze dość szybko odpowiedzieli za sprawą Rafała Kudlika. Radość miejscowych z korzystnego wyniku nie trwała długo. Czerwoni jeszcze przed przerwą podkręcili tempo i strzelili dwie bramki. Najpierw Węgrzyna pokonał Mrówka, a na 1:3 podwyższył Witko. Na początku drugiej części spotkania hat-tricka skompletował Witko. Gospodarze dążyli do strzelenia drugiej bramki i ta sztuka im się udała za sprawą Buksaka. Pod koniec spotkania wynik ustalił kapitan gości – Ryszard Rokosz.

W Antonikach doszło do spotkania drużyn które mają za sobą przeszłość A-klasą. Piast podejmował spadkowicza z Płazowa. Spotkanie w początkowej fazie było chaotyczne i żadna z drużyn nie wypracowała sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Jako pierwsi bramkę strzelili miejscowi – pewnym strzałem Sigłowego pokonał Sar. Goście odpowiedzieli natychmiast, a na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy napastnik Leśnika – Piotr Bundyra. Na ponowne prowadzenie gospodarzy tuż przed przerwą wyprowadził sprowadzony z Zrywu Młodów – Piotr Hypiak. W drugą część spotkania lepiej weszli przyjezdni, którzy zdołali strzelić wyrównującą bramkę w 52. minucie, a ponownie Łabędzia pokonał Bundyra. Od tego momentu bramki strzelali jedynie miejscowi – na ponowne prowadzenie Piast wyprowadził Sar, a w doliczonym czasie gry dwukrotnie bramkarza gości pokonał Krystian Szafran.

Kolejny mecz bez straty bramki zanotowali zawodnicy Roztocza Rudy Różanieckiej, którzy wygrali 1:0 na ciężkim terenie w Mołodyczu i dzięki potknięciu Leśnika zbliżyli się do wicelidera na jeden punkt. Inauguracyjny mecz w tym roku przegrali zawodnicy z Starego Sioła, którzy musieli uznać wyższość gości z Cetuli – przegrywając 1:2.