Zwycięstwo Gwiazdy i Zrywu, potknięcie Granicznych w lubaczowskiej A klasie

3

Bez straty gola wygrały swoje niedzielne (22.04) mecze drużyny z Młodowa i Wielkich Oczu, które plasują się w czołówce tabeli lubaczowskiej A klasy. Potknięcie w starciu z cieszanowską Juwenią odnotowali Graniczni Krowica. Poniżej znajdziecie podsumowanie 17. kolejki spotkań oraz fotorelację z meczu w Młodowie.

Gwiazda Wielkie Oczy 2:0 Czarni Oleszyce

Spotkanie w Wielkich Oczach miało być jednym z najciekawszych spotkań w ramach XVII kolejki. Na prowadzenie w 10. minucie wyszli gospodarze za sprawą Krzyszkowskiego, który dobił „wyplutą” piłkę przez bramkarza gości z bliskiej odległości. Sytuacji na strzelenie kolejnych goli w meczu było jak na lekarstwo. Szczególne problemy w tworzeniu sytuacji bramkowych mieli Czarni, którzy w przebiegu spotkania nie stworzyli żadnej stuprocentowej sytuacji, a największe zagrożenie z ich strony stwarzał Paweł Derylak strzałami z dystansu. Gospodarze wynik spotkania ustali w doliczonym czasie gry po kontrze – w sytuacji sam na sam po podaniu Tomasza Sęgi znalazł się Mikołaj Bałabuch i pewnie pokonał Trubycha.

Juwenia Cieszanów 3:0 Graniczni Krowica

Do sporej niespodzianki doszło w Cieszanowie, gdzie miejscowa Juwenia pewnie pokonała lidera rozgrywek przed XVII kolejką – Granicznych Krowica. Kibice po bezbramkowej pierwszej części spotkania w której optyczną przewagę mieli gości pierwsze trafienie zobaczyli w 60. minucie, a na listę strzelców wpisał się ku radości miejscowych lider zespołu – Piotr Jarosiewicz. Zawodnicy gospodarzy poszli za ciosem i dwie minuty później prowadzili dwoma bramkami – po składnej akcji bramkę zdobył Grzegorz Wróbel. Goście próbowali odrabiać straty, ale tego dnia defensywa Juwenii z najstarszym zawodnikiem w lidze (bramkarzem Jerzym Gielerowcem 1960 rocznik) nie dała się zaskoczyć. W 80. minucie wynik spotkania ustalił Wróbel, dla którego było to drugie trafienie.

Rolnik Wólka Krowicka 1:5 Start Lisie Jamy

Zawodnicy Startu na spotkanie w Wólce Krowickiej wyszli bardzo zmobilizowani, bo rundę wiosenną rozpoczęli dość słabo. Efekty przyszły bardzo szybko – po 30. minutach podopieczni Anny Klufas prowadzili 0:3. Dwie bramki strzelił Wojciech Sikora, a jedną dołożył Tomasz Ramian. Gospodarze z kolei nie potrafili zagrozić poważniej bramce strzeżonej przez Łukasza Trojnara. W drugiej połowie nadal przeważali zawodnicy gości – efektem były kolejne dwie bramki. Najpierw w 57. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Klufas, W ostatniej fazie meczu bramki strzelali już tylko zawodnicy Rolnika – najpierw piłkę do swojej bramki skierował Damian Mosiężny, a w 90 minucie spotkania honorowe trafienie dla Wólki Krowickiej zdobył ich kapitan – Piotr Hanus, ustalając wynik spotkania na 1:5.

Zryw Młodów 4:0 Zalew Stary Lublieniec

Niespodzianki nie było w Młodowie, gdzie miejscowy Zryw podejmował ostatni w ligowej tabeli Zalew. Od początku spotkania zawodnicy Michała Kuziemskiego narzucili swój styl gry i długo utrzymywali się przy piłce. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Kamil Szmagara, strzałem z dość ostrego kąta. Kilka minut później z 14 metrów ładnie przymierzył Rafał Szpyt, umieszczając piłkę w górnej części bramki. W drugiej połowie na trzybramkowe prowadzenie miejscowych wyprowadził Daniel Sałek. W 80. minucie wynik ustalił Mateusz Cisek strzałem głową z 5 metrów. Zawodnicy Zalewu tylko raz zagrozili bramce gospodarzy, ale dobrze spisał się rezerwowy bramkarz miejscowych – Sebastian Antosz.

W pozostałych spotkaniach:

Pierwsze punkty wiosenne zdobyli zawodnicy Huraganu Basznia Dolna, którzy pokonali na własnym boisku Unię Łukawiec 1:0. Trafienie zaliczył Rafał Urban, który wraca do kadry meczowej. Ważne punkty zdobyli zawodnicy Błękitnych Futory oraz Zdroju Horyniec – ci pierwsi pokonali dobrze spisujący się w rundzie rewanżowej Ursus Dachnów 0:2. Natomiast Zdrój pewnie wygrał na własnym boisku z Victorią Stary Dzików 6:0, a hat-trickiem popisał się Damian Łysakowski. Po XVII kolejce gier nowym liderem została Gwiazda Wielkie Oczy, natomiast na podium ligowej tabeli awansował Zryw Młodów, który do rozegrania ma dodatkowe dwa zaległe spotkania.

Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.