Pierwsze lądowanie LPR przy szpitalu w Lubaczowie za nami

13

Lądowisko przy lubaczowskim szpitalu sprawdziło się w praktyce. W sobotę (21.04) Szpitalny Oddział Ratunkowy wezwał Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Przy szpitalu powiatowym w Lubaczowie od kilku miesięcy działa lądowisko dla śmigłowców. Była to jedna z największych inwestycji związanych z przyszłością placówki i właściwą obsługą pacjentów. Pozyskano 1 mln 800 tys. złotych z Ministerstwa Zdrowia. Ponadto w ramach projektu doposażono Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Pierwszy helikopter ratunkowy pojawił się na lądowisku w sobotę, choć gotowe było już od dawna. Ratownicy przetransportowali nim pacjenta, który potrzebował pilnej interwencji medycznej. Do tej pory, w takich sytuacjach, chorych przewożono karetką.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

13 komentarze

  1. dd
    No to może napisz petycję do dyrektora żeby więcej śmigło nie latało a na płycie lądowiska niech postawią ławeczki doniczki z kwiatkami itp ale jak ktoś z twojej rodziny będzie potrzebował to nie proś się o to by tam cokolwiek lądowało

  2. Jakieś propozycje tematów? nikt na każe Ci czytać wszystkich artykułów, Ty wybierasz co czytasz. Jedni nie chcą czytac o lądawaniu helikoptera a inni bardzo chętnie tego typu wpisu. Każdego rajcuje inne „byle gówno”. Ponowie pytanie: „Jakieś propozycje tematów?”

  3. Ja jestem za !!!!! Ciesze sie ze mamy taką możliwość. Bardzo dużo ludzi pracuje u nas na roli i jest wiele wypadkow czy to uciety palec czy cos gorszego a taka mozliwosc naprawde moze uratowac komus zycie… jestem dumna ze cos próbują zmienic na lepsze…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here