Przygotowują się do 155. rocznicy bitew pod Kobylanką

4

W sobotę (5 maja) w lesie Kobylanka uczczeni zostaną bohaterowie powstania styczniowego, którzy w maju 1863 stoczyli dwie zwycięskie bitwy z wojskami rosyjskimi. Wydarzenie to będzie zarazem elementem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Author: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0

– W sposób aktywny i ciekawy chcemy opowiadać o historii naszego kraju, skupić uwagę na ważnym wydarzeniu historycznym, które było fundamentem odrodzenia się Polski. Dlatego obchodom towarzyszyć będzie rekonstrukcja i spektakl historyczny, w których udział weźmie ponad 50 aktorów i rekonstruktorów w strojach z epoki walk o niepodległość – informują w przesłanym do nas komunikacie organizatorzy.

Wydarzenie będzie mieć charakter i wydźwięk ogólnopolski, gdyż w rekonstrukcji bitwy udział wezmą aktorzy i statyści z całej Polski.

Na obchody zapraszają: Gmina Cieszanów, Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, przy współpracy z Nadleśnictwem Narol.

4 komentarze

  1. Jeśli autem polecam od Rudy Różanieckiej w Rudzie skręcić w kierunku tartaku tego dużego i tam jechać cały czas prosto aż skończy się wioska wjechać w las na prawo i jechać aż do skrzyżowania gdzie będą znaki drewniane drogowe i na tej krzyżówce w lewo po czym za chwile będzie w prawo też są znaki drewniane do pomnika w Kobylance i tam w środku dalej będzie rozjazd na leśnej drodze i trzeba odbić na lewo i po chwili dotrzesz na miejsce szerokości

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here