ARiMR: Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 rok na półmetku

1

Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.

Fot. Archiwum.

Przypomnijmy, że od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Mają na to czas do 15 maja. Warto zadabać o to by wniosek wpłyną w wyznaczonym terminie, bo rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Co ważne, zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca.

ARiMR przeprowadziła już cykl szkoleń dotyczących elektronicznej formy składania wniosku, ale służy także pomocą osobom, które mają z tym kłopot.

– Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu przygotowanych w Biurze Powiatowym ARiMR w Lubaczowie – informuje Mariusz Borowiec, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Lubaczowie.

Osoby, które nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku o płatności mogą skorzystać z pomocy ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here