Międzynarodowy wymiar Festiwalu Dziedzictwa Kresów

1

Festiwal Dziedzictwa Kresów to nie tylko koncerty, konkursy, panele dyskusyjne, spotkania, ale również niepowtarzalna okazja do zapoznania się z kulturą i tradycją miast partnerskich Gminy Lubaczów. Zagraniczne występy są zawsze ciepło odbierane przez publiczność, a przygotowywane kulinaria szybko rozchwytywane.

Fot. festiwalkresow.pl

– Od wielu lat na Festiwal Dziedzictwa Kresów zapraszamy naszych partnerów z zagranicy. Goszczą u nas mieszkańcy Diosd (Węgry), Vinne (Słowacja) i Niemirowa (Ukraina), którzy aktywnie włączają się w organizację naszego wydarzenia. Przedstawiają tradycyjne pieśni i tańce, ale także smaki swojego regionu serwując specjały, które doskonale wpisują się w program Festiwalu – czytamy na stronie festiwalkresow.pl.

Pozytywną ocenę partnerskiej współpracy potwierdzają odwiedzający festiwal, którzy zawsze licznie gromadzą się przy stosikach zagranicznych gości. Szczególnie szybko ze stołów znikają także przygotowywane przez nich potrawy, a kolejka do węgierskiego gulaszu ustawia się zanim ten zdąży dobrze zawrzeć.

Organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa Kresów podkreślają, że taka współpraca stanowi okazję do poznania kultury innych narodów, jest istotnym elementem prezentacji swoich tożsamości i odrębności kulturowych oraz wymiany doświadczeń i wzajemnego poznania się. Dlatego też, ta współpraca będzie kontynuowana także w tym roku.

Przypomnijmy, że XIV edycja Festiwalu Dziedzictwa Kresów potrwa od 26 lipca do 5 sierpnia 2018 roku.

Więcej informacji na stronie festiwalkresow.pl.

reklama
Ten baner wyświetlono 2 128 931 razy.

1 KOMENTARZ

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here