Najkrótsza kolejka do operacji zaćmy w Lubaczowie

0

Kolejki do usuwania zaćmy w ostatnim czasie znacznie się skróciły. W Lubaczowie na operację czeka się miesiąc – dwa. To jeden z najkrótszych okresów oczekiwania na Podkarpaciu.

Narodowy Fundusz Zdrowia od jakiegoś czasu przeznacza większe pieniądze na świadczenia, na które okresy oczekiwania są najdłuższe. Tak jest m.in. w przypadku operacji usuwania zaćmy. Podkarpacki Oddział NFZ na te świadczenia zarezerwował w pierwszym półroczu br. ok. 29 mln zł. Dodajmy, że w minionym roku przeznaczył na nie dodatkowo 8 milionów złotych. Większe nakłady przekładają się na skrócenie kolejek. Tak jest m.in. w lubaczowskim szpitalu, w którym okres oczekiwania na zabieg jest jednym z najkrótszych w województwie. Nie ma więc potrzeby rezerwacji terminu z wyprzedzeniem. Bardzo często zdarza się, że kolejka posuwa się tak szybko, że niektórzy pacjenci nie kwalifikują się do operacji. Lekarze w regionu informują, że u połowy pacjentów nie mogli wykonać zabiegu, bo było za wcześnie – mieli zachowaną ostrość widzenia.

Dlatego lekarze apelują do pacjentów, żeby nie zapisywali się na operację za 2–3 lata. Niepotrzebnie blokują w ten sposób kolejkę i miejsce innym pacjentom.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here