O klasa: Grad bramek w Narolu, przegrana Pogoni-Sokoła

4

Aż sześć bramek zobaczyli kibice w Narolu. W starciu 15. kolejki jarosławskiej klasy okręgowej Roztocze podzieliło się punktami z Motorem Grochowce. Porażkę odnieśli natomiast piłkarze Pogoni-Sokoła Lubaczów, którzy w Zarzeczu musili uznać wyższość gospodarzy.

W ramach 15. kolejki spotkań jarosławskiej „okręgówki” podopieczni Daniela Hałasa podejmowali w Narolu doświadczony zespół z Grochowiec. Początek spotkania to gra głównie w środku pola, gdzie zawodnicy walczyli ambitnie o każdą piłkę. Pierwszą groźną sytuację do strzelenia bramki mieli goście, ale dobrze ze swoich obowiązków wywiązał się bramkarz gospodarzy Woś. Zawodnicy Roztocza w pierwszej części spotkania stworzyli sobie dwie sytuacje do strzelenia bramki. Jedną z nich wykorzystał Zuchowski, który sprytnie zachował się w polu karnym. Na drugą połowę zawodnicy Motoru wyszli bardzo zmobilizowani, czego efektem była szybko strzelona bramka wyrównująca przez Głuszka. Gospodarze jednak nie odpuścili i kilka minut po straconej bramce wyprowadzili dwa mocne „ciosy”. Ponownie na prowadzenie Roztocze wyprowadził Mateusz Gałka, który wykorzystał błąd bramkarza. Na na 3:1 podwyższył minutę później Cywka, który jako pierwszy „dopadł” do bezpańskiej piłki zagranej w pole karne i umieścił ją obok bezradnego golkipera gości. Gdy wydawało się, że Roztocze zdobędzie kolejne trzy cenne punkty, mocniej zaatakowali goście, którzy postawili wszystko na „jedną kartę”. Pierwszym ostrzeżeniem dla zawodników Hałasa był strzał w poprzeczkę. Kolejne dwie próby, na nieszczęście Roztocza, były już skuteczne. Najpierw zawahanie obrońców gospodarzy wykorzystał Kozak strzelając bramkę kontaktową , a dwie minuty później w sytuacji sam na sam z Wosiem znalazł się Głuszko i pewnym strzałem po ziemi posłał piłkę do bramki. Roztocze poderwało się w końcówce raz jeszcze, ale Zuchowski zamiast podawać do lepiej ustawionych kolegów zdecydował się na strzał, który powędrował daleko od słupka.

Roztocze Narol – Motor Grochowce 3:3 (1:0)
Bramki: Zuchowski 37, Gałka 49, Cywka 52 – Głuszko 47, 89, Kozak 86.

Do Zarzecza na swój mecz wybrali się z kolei zawodnicy Pogoni-Sokoła Lubaczów, którzy choć w dwóch ostatnich meczach zgromadzili cztery punkty, to swoją grą na wiosnę nie pokazali jeszcze pełnych możliwości. Zorza w obecnym roku grała raz – z Płomieniem Morawsko zapisała na swoim koncie komplet punktów. Boisko w Zarzeczu do XIX kolejki zdobyły jedynie najlepsze ekipy klasy okręgowej, więc przed spotkaniem było wiadomo, że gospodarze wyjdą bardzo zmobilizowani. Od początku spotkania to właśnie miejscowi lepiej operowali piłką i w pełni zasłużenie na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą, której autorem był Jakub Kloc. W drugiej części spotkania gospodarze, za sprawą Michała Sycza podwyższyli wynik, co sprawiło, że pierwsza „wiosenna” porażka lubaczowian stała się faktem.

Zorza Zarzecze – Pogoń-Sokół Lubaczów 2:0 (1:0)
Bramki: Gloc 35, Sycz 90+3.