Lubaczów: Od środy spore utrudnienia w ruchu

24

Kierowcom we znaki da się remont linii kolejowej nr 101, który wiązać się będzie ze zmianą organizacji ruchu. Od środy (11.04) do niedzieli (15.04) przejazd na ul. Mickiewicza w Lubaczowie zostanie zamknięty. Czy szykuje się kilkudniowy koszmar dla kierowców?

W Lubaczowie szykują się spore utrudnienia w ruchu.

Ruszyła modernizacja linii kolejowej nr 101 Munina-Hrebenne. W jej ramach przebudowane zostanie nie tylko torowisko. Poprawi się także bezpieczeństwo na skrzyżowaniach torów z drogami – przykładem przejazd kolejowy przy ul. Mickiewicza w Lubaczowie.

– Zainstalowane zostaną urządzenia zdalnej obsługi w stacji Lubaczów i nowe oświetlenie przejazdu. Będzie wykonana kompleksowa wymiana nawierzchni torowej i drogowej , co zapewni płynną jazdę samochodów i sprawne pokonywanie tego skrzyżowania a poprzez to wzrost bezpieczeństwa ruchu kolejowego i samochodowego – informuje Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Niestety prace związane są z utrudnieniami w ruchu. W ich ramach od środy (11.04) do niedzieli (15.04) przejazd zostanie całkowicie dla ruchu kołowegp. Dla zamkniętego odcinka drogi przygotowano objazd, a kierowcy będą musieli nadrobić kilka kilometrów, bo trasę wytyczono przez Oleszyce i Dachnów lub Futory. Ważne jednak, że dla pieszych wykonawca wyznaczy tymczasowe przejście przez torowisko.

Mapa z trasą objazdu.

Przypominamy, że na ul. Kolejowej możliwy jest przejazd przez tunel, ale jego wysokość to niespełna 2 metry i przejechać może tylko jeden samochód. Tu zapewne pojawią się utrudnienia, bo wielu kierowców zechce zaoszczędzić kilka kilometrów i nieco czasu, dlatego lepiej wybrać się nieco dłuższą i oficjalnie wytyczoną trasą objazdu.

Kierowcy chcący ominąć przejazd kolejowy „małym tunelem” także muszą liczyć się z utrudnieniami.

Użytkownicy kolei też doświadczą zmian. Podróżujący linią nr 101 Munina-Hrebenne największe utrudnienia odczują w dniach 11 – 27 kwietnia. Wtedy nastąpi całodobowe zamknięcie torowe na odcinku Jarosław – Horyniec Zdrój. Dla użytkowników przygotowano zastępczą komunikację autobusową.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

24 komentarze

 1. kij w auta, ciekawe czy ktoś pomysłał o nagłym wezwaniu karetki? przez futory zeby pojechać np na oś. słowackiego w Lubaczowie? karetka nie zmiesci się w tunelu, czas przyjazdu wydłuża się o jakieś 15min a to może komuś uratować życie

 2. ha ha prawdziwy Lubaczowianin wie że jest jeszcze jedno miejsce niedaleko gdzie można przejechać przez tory, karetką osobówka bez problemu. Ale narzekajcie a za tydzień będzie nowy ładny RÓWNY przejazd kolejowy i chwała im za to brawo PKP.

 3. Nie popisujcie się wielką znajomością topografii Lubaczówa bo wszyscy o tej drodze wiedzą i właśnie o niej pisałem wcześniej. I właśnie tam jak przyjdzie 5 samochodów z każdej strony to będzie klops.Wprawdzie dzisiaj urząd miasta w oczywiście zaczął w ostatnie chwili coś tam łatać ale chyba po ich remoncie będzie gorzej niż było!!

  • A zajrzałeś chociaż jak jest teraz? Czy jasnowidzem jesteś? 🙂 Nie urząd zaczął tylko gospodarka komunalna, nie odróżniasz? W jakiej ostatniej chwili, a wcześniej było trzeba? Zajmij się lepiej kredkami i nie zawracaj głowy dorosłym.

 4. A gospodarka komunalna to podlega pod urząd wojewódzki?. O zamknięciu przejazdu było wiadomo chyba nie od wczoraj? Zresztą taką rezerwową drogę trzeba mieć w razie w przygotowaną na inne niespodzianki losu. Jak jest teraz to zajrzałem i jestem ciekawy ile kosztuje taki kamień z błotem jaki tam wypięcie bo chyba tańszego już się nie da kupić.ps. nie wyjeżdżaj mi tu chłopie z jakimiś kredkami bo ja póki co nikogo nie obrażam tylko stwierdzam fakty. Ale u nas nawet chłop od łopaty co podlega pod urząd miasta się strasznie denerwuje jak ktoś narusza jego majestat.

  • Skandal! rzeczywiście, niech urząd wojewódzki rozliczy umowę z miastem. Dali kasę, powiadomili pewnie z miesiąc albo dwa temu (na pewno „nie wczoraj”), a ci dzień przed sypią „taki kamień z błotem”. Czekaj! a nie czekaj czekaj, przecież objazd jest po drogach wojewódzkich, czyli tak uznali we województwie, że ze słowackiego do szpitala trzeba jechać przez Oleszyce. Ale Ytek mądry jest i zna skrót, nie to co te „chłopy od łopaty” we województwie. Skandal rzeczywiście, „chłopy od łopaty” już rok temu mogły się domyśleć, że Ytek będzie zły, i za nagrody od premier Szydło mogli posypać kamieniem „pierwszy sort”. A tak wszystko na Caritas! a Ty drogi Ytku pierwszy czy gorszy sort? Całuski Ytek, jesteś przezabawny,

 5. Fakty powiadasz? Fakty są takie że piszesz same złośliwości i pozujesz na eksperta. Nie podoba się ta droga to jedź objazdem. Nikt na mało ważnej polnej drodze nie będzie kładł asfaltu bo jakiś wszechwiedzący tak uważa. A od chłopów od łopaty wara bo im nie dorastasz.

    • Jak się chce coś napisać to trzeba być pewnym tego co się napisze. Przyjrzyjmy się fragmentom tekstów Ytek-a. „chyba po ich remoncie będzie gorzej niż było”, „O zamknięciu przejazdu było wiadomo chyba nie od wczoraj?”, „ciekawy ile kosztuje taki kamień z błotem jaki tam wypięcie bo chyba tańszego już się nie da kupić”. Napisał zgodnie z prawdą?? Używane namolnie „chyba” wskazuje na jego niezachwianą wiedzę? Delaktnie mówiąc, to jest tzw. kreowanie rzeczywistości, czyli podsuwanie sugestii, które kupią naiwni.

     • Nie wiem o co chodzi z tym kamieniem, co tam miasto czy komunalna robi, poszerzają drogę czy przejazd albo jakieś mijanki robią, chodzi o to, że tam bezproblemowo w obie strony jednocześnie nie da się jeździć i o tym pisał Ytek (zanim wdał się w dyskusję).

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here