Znamy najlepsze zespoły Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej [ZDJĘCIA]

3

Za nami spotkania finałowe Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Lubaczowie. Mistrzowskiego tytułu nie obronił zespół Sanitexu, a pogromcą doświadczonej drużyny został młody zespół Lube Lubaczów.

Podczas weekendu zostały rozegrane ostatnie spotkania Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Lubaczowie sezonu 2017/2018. W sobotę (07.04) pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy Zespołu Szkół w Lubaczowie oraz młodzi adepci MOSiR Lubaczów, aby rozegrać spotkanie o piąte miejsce. Po czterech setach lepsi okazali się bardziej doświadczeni w ligowych rozgrywkach zawodnicy Zespołu Szkół. Tego dnia rozegrano także pierwsze półfinałowe spotkania, w których zmierzyły się cztery najlepsze zespoły rundy zasadniczej. W pierwszym spotkaniu ubiegłoroczny triumfator ligi – Sanitex Lubaczów podejmował GL Dąbrowę. Od początku spotkania Sanitex narzucił swój styl grania i po dwóch setach prowadził 2:0. W trzecim secie zawodnicy z Dąbrowy postawili na mocną zagrywkę i odrzucili Sanitex od siatki, dzięki temu wygrali tę partię. W czwartym secie podopieczni Tomasza Rozwoda prowadzili co prawda w środkowej fazie spotkania, ale doświadczenie Sanitexu dało górę w końcówce partii i „Błękitni” wygrali całe spotkanie 3:1. W drugim półfinale Lube Lubaczów pewnie pokonał BS Stary Dzików, nie pozwalając zagrozić sobie ani przez moment w całym spotkaniu.

W niedzielę w meczu o trzecie miejsce lepiej zaprezentowali się GL Dąbrowa, którzy pewnie pokonali zawodników z Starego Dzikowa 3:1. O godzinie 17:30 rozpoczął się finał, w którym zmierzyły się dwa najlepsze zespołu w całej stawce. Mecz od początku był dość wyrównany, ale zespół Lube zdołał wypracować sobie przewagę w końcówce pierwszego seta i prowadził już 24:20. Wtedy na ostatni zryw zdecydował się Sanitex doprowadzając do remisu i gry na przewagi. Młodzi zawodnicy Luba odparli jednak atak i ostatecznie wygrali 27:25. Dwa kolejne sety wyglądały podobnie – gra jak równy z równym toczyła się do środkowej fazy seta, a następnie na prowadzenie wychodzili zawodnicy Lube. Taka postawa dała im końcowe zwycięstwo w starciu z Sanitexem i tytuł mistrzowski na koniec sezonu.