Budowy obwodnic Oleszyc i Cieszanowa oficjalnie ruszyły [ZDJĘCIA, VIDEO]

1

Symboliczne wbicie łopat rozpoczynające budowę obwodnic Oleszyc i Cieszanowa zorganizowano dziś (27.03) w okolicach oleszyckiego lądowiska. Nowymi drogami mamy pojechać jeszcze w tym roku.

Prawie 34 mln zł będą kosztować inwestycje drogowe pn. „Budowa obwodnicy m. Oleszyce i m. Cieszanów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 865” i „Przebudowa/rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku od Oleszyc do Lubaczowa wraz z budową obwodnicy Oleszyc”, które zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. Pieniądze na to zadanie pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. We wtorek (27.03) uroczystym wbiciem „pierwszej łopaty” zainaugurowano oficjalnie prace realizowane już od jakiegoś czasu przez firmy Strabag i konsorcjum firm – PBI Infrastruktura z Kraśnika, PBI WMB z Sandomierza, PRD Mielec.

W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek Władysław Ortyl, wicewojewoda Lucyna Podhalicz, senator Mieczysław Golba, a także lokalne władze samorządowe i przedstawiciele firm wykonawczych. W trakcie spotkania z dziennikarzami marszałek Ortyl podkreślał, że „te inwestycje będą miały na pewno istotny wpływ na rozwój gospodarczy powiatu lubaczowskiego oraz na wzrost bezpieczeństwa jego mieszkańców”, a wicewojewoda określiła je jako „przełomowe”.

Obwodnica Oleszyc będzie miała ponad 3,2 km, a Cieszanowa ok. 1,8 km. W ramach zadań zostanie również zmodernizowany ponad 4-kilometrowy odcinek drogi pomiędzy powstającą obwodnicą Oleszyc, a planowaną obwodnicą Lubaczowa, której budowa jest opóźniona. Obie obwodnice będą drogami jednojezdniowymi dwukierunkowymi klasy G, o 3,5 metrowych pasach ruchu i szerokich poboczach. Powstaną nowe skrzyżowania, w tym ronda, które w terenie zabudowanym będą mieć chodniki i przejścia dla pieszych. Oprócz tego powstanie także most nad rzeką Przerwa, przejścia dla zwierząt, przepusty i system odwodnienia. Zainstalowane zostaną też bariery energochłonne i oznakowanie.

Galeria zdjęć.

Zobacz także relację video.


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here