Z uczniami o zagrożeniach i bezpieczeństwie

0

Lubaczowscy policjanci włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” i spotykali się z uczniami podstawówek, by porozmawiać z nimi o różnych zagrożeniach i zagadnieniach z obszaru bezpieczeństwa.

Fot. KPP Lubaczów.

W ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci rozmawiali z uczniami szkół podstawowych w Narolu i Oleszycach. Tematem spotkań były m.in. zagrożenia związane z e-papierosami i środkami odurzającymi. Funkcjonariusze w trakcie rozmów wykorzystywali bezpłatne materiały edukacyjne na temat bezpieczeństwa.

Nie przypadkowo, policjanci wybrali Pierwszy Dzień Wiosny do spotkań z uczniami. Tego dnia dzielnicowi z Posterunku Policji w Narolu spotkali się z uczniami klas siódmych tamtejszej szkoły, by porozmawiać o o zagrożeniach jakie niesie za sobą stosowanie środków odurzających i e-papierosów. Podobnie było w Szkole Podstawowej w Oleszycach. Yu rozmawiano na temat narkotyków, skutków zażywania i uzależnienia się od nich, a także o odpowiedzialności karnej nieletnich.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here