Są pieniądze na wsparcie rynku produktów pszczelich

0

Pszczelarze zrzeszeni w różnego rodzaju organizacjach mogą ubiegać się o finansowe wsparcie. Nabór wniosków z zakresie projektów dotyczących mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich” w sezonie 2018/2019 ogłosił Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

O finansowe wsparcie projektów w ramach tego mechanizmu mogą być w zależności od realizowanego działania: związki pszczelarskie, stowarzyszenia pszczelarzy, zrzeszenia pszczelarzy, spółdzielnie pszczelarskie, grupy producentów rolnych (w zakresie działalności pszczelarskiej) i organizacje producentów. W sezonie 2018/2019 refundacji podlegać będą koszty poniesione na przeprowadzenie szkoleń i konferencji, zakup sprzętu pszczelarskiego, zakup leków do zwalczania warrozy, zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej, zakup pszczół oraz wykonanie analiz jakości miodu.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Departamencie Interwencji Rynkowych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (01-207 Warszawa, ul. Karolkowa 30), w Oddziale Terenowym w Rzeszowie (ul. Asnyka 7, 35-001 Rzeszów, tel. 17 853-78-00) oraz na stronie internetowej www.kowr.gov.pl.

Wnioski do Kancelarii Ogólnej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2018 r.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here