Lubaczów: W tym roku Niedziela Palmowa będzie wyjątkowa

0

W Niedzielę Palmową (25.03) w Lubaczowie odbędą się uroczystości związane z zakończeniem obchodów 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Połączone one zostaną ze Światowym Dniem Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.

Obchody rozpoczną się wyjściem procesji palmowej o godz. 15:00 spod kościoła św. Karola Boromeusza. Wierni wraz z Panem Jezusem na osiołku, z apostołami i młodzieżą udadzą się do Konkatedry. Tam, o godz. 16:00 odprawiona zostanie Jubileuszowa msza święta. Na jej zakończenie bp. Marian Rojek odczyta specjalne papieskie błogosławieństwo połączone z udzieleniem odpustu zupełnego. Następnie odsłoni pamiątkową tablicę.

Po uroczystościach kościelnych, o godz. 17:45, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 odbędzie się koncert zespołu „RuahElohim”. Gościem specjalnym będzie grupa „Razem za Jezusem”.

Organizatorzy zachęcają, by młodzież przyszła na obchody z palmami wielkanocnymi, wzięła flagi z logiem ŚDM, flagi z nazwami miejscowości oraz wezwaniami parafii i czynnie uczestniczyła w procesji.

Uroczystościom przewodniczyć będą bp. Marian Rojek i bp. Mariusz Leszczyński.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here