Kazimierz Górski w Lubaczowie – zobaczcie film sprzed 27 lat

1

Wielkim wydarzeniem dla Lubaczowa był pobyt w sierpniu 1991 roku wybitnego trenera Kazimierza Górskiego, którego 70-lecie urodzin uświetniono turniejem piłkarskim juniorów. Organizatorem turnieju było TG Sokół Lubaczów.

Kazimierz Górski spędził wówczas w Lubaczowie dwa bardzo pracowite dni, spotykając się m.in. z sympatykami futbolu w MOK-u. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa zgotowała panu Kazimierzowi serdeczną owację, śpiewając gromkie „Sto lat” – tak film sprzed 27 lat anonsuje autor nagrania – Józef Duda.

Zobaczcie film z sierpnia 1991 roku.

Kazimierz Klaudiusz Górski (ur. 2 marca 1921 we Lwowie, zm. 23 maja 2006 w Warszawie) – polski trener i działacz piłkarski. W latach 1970–1976 był selekcjonerem reprezentacji Polski, którą doprowadził do zwycięstwa w Igrzyskach Olimpijskich 1972 oraz finału Igrzysk Olimpijskich 1976, a także srebrnego medalu (odpowiednik dzisiejszego brązowego) (III miejsce) na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 1974. Po zakończeniu pracy z drużyną narodową prowadził kluby w Grecji. [za: wikipedia.org]

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here