Zespół Szkół w Oleszycach zaprezentował się gimnazjalistom

0

W środę (14.03) swoje drzwi przed gimnazjalistami z całego powiatu lubaczowskiego otworzył Zespół Szkół w Oleszycach. Placówka zorganizowała „Dzień otwarty” chcąc w praktyce pokazać ofertę swojego kształcenia.

Fot. Zespół Szkół w Oleszycach.

Przybyłych na spotkanie gimnazjalistów, a także ich nauczycieli i rodziców, przywitała dyrektor ZS w Oleszycach Maria Baran. Po prezentacji oferty kształcenia na rok szkolny 2018/2019 młodzież mogła obejrzeć przygotowane stanowiska tematyczne i porozmawiać z uczniami ZS, uczącymi się na poszczególnych profilach. Otwarte były także klasy i pracownie symulacyjne, by każdy mógł sam zobaczyć, w jakich warunkach i z jakimi pomocami dydaktycznymi prowadzone są zajęcia w ZS Oleszyce.

Nie zabrakło także humorystycznych prezentacji, przygotowanych przez uczniów szkoły oraz konkursów fotograficznych na najlepsze zdjęcie indywidualne i grupowe z Dnia Otwartego.

Obecnie ZS w Oleszycach kształci w zakresie 4-letniego Technikum i 3-letniej Szkoły Branżowej I-stopnia. Uczniowie mogą wybierać spośród kierunków takich jak technik leśnik, technik agrobiznesu, rolnik, pszczelarz, technik architektury krajobrazu, ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usługi turystycznej, technik hotelarstwa ( w zakresie Technikum). Nowością są kierunki: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik usług fryzjerskich.

W zakresie Szkoły Branżowej mogą się kształcić w kierunkach: rolnik, ogrodnik, operator maszyn leśnych, kucharz lub cukiernik.

Szczegóły oferty i naboru na stronie szkoły pod adresem zs.eoleszyce.pl.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here