W Łukawcu debatowali o bezpieczeństwie

0

W poniedziałek (12.03) w świetlicy wiejskiej w Łukawcu (gm. Wielkie Oczy) odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”. Tematem przewodnim spotkania był wpływ alkoholu i narkotyków na przemoc w rodzinie.

Fot. KPP Lubaczów

Spotkanie rozpoczął pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie nadkom. Janusz Mokrzycki, który przywitania przybyłych na nie gości. Wśród nich byli m.in. Wójt Gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc, księża z miejscowej parafii, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej oraz mieszkańcy gminy Wielkie Oczy.

W trakcie spotkania przedstawiono m.in. zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, ale także mówiono o przemocy, jej rodzajach i formach stosowania. W trakcie spotkania mówiono ponadto o skali negatywnych zjawisk przemocy w rodzinie na terenie gminy Wielkie Oczy. Ważną częścią spotkania było również omówienie zagadnień związanych z używaniem środków psychoaktywnych. Zgromadzeni zapoznali się z akcesoriami mogącymi służyć do używania zakazanych substancji.

Prelekcje połączone były z debatą w trakcie, której mieszkańcy zadawali wiele pytań i zgłaszali swoje propozycje oraz oczekiwania.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Ten baner wyświetlono 785 193 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here