Lubaczowska biblioteka pedagogiczna będzie jedną z najnowocześniejszych na Podkarpaciu

0

Lubaczowska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu posiada ogromny księgozbiór i publikacje audiobook. Ostatnio otworzyła się na nowe rozwiązania, jak bookcrossing czy książka za złotówkę. Teraz rozszerza swoje e-usługi.

Monteskiusz pisał że: „książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”. Biblioteka Pedagogiczna w Lubaczowie (ul. Rynek 25), tak rozwija swoje usługi, by czytelnicy mogli z łatwością znaleźć sobie „książkowych przyjaciół”. Posiada ponad czterdzieści tysięcy materiałów bibliotecznych, w tym czasopisma o profilu psychopedagogicznym, książkę tradycyjną i audiobooki. Oferuje nowe rozwiązania, jak bookcrossing, który umożliwia pozostawienie książki w miejscach publicznych lub półkach bookcrossingowych oraz udostępnia regał „Książka za złotówkę”.

Mimo, że jest w czym wybierać, biblioteka włączona została do projektu „Podniesienie efektywności i dostępności e-usług”. W jego ramach zrealizowane zostaną trzy moduły: utworzenie nowego portalu internetowego e-biblioteki, modernizacja istniejących systemów bibliotecznych, wykonanie mobilnych aplikacji do obsługi czytelników. Dostępne będą nowe usługi: prywatna chmura biblioteczna, internetowa rezerwacja komputerów udostępnionych w bibliotekach, interaktywny system komunikacji z użytkownikami, system zgłaszania propozycji zakupów oparty na głosowaniu czytelników, integracja z portalami społecznościowymi i strefa pracownika.

Projekt realizowany jest we wszystkich bibliotekach pedagogicznych na Podkarpaciu w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach osi priorytetowej Cyfrowe Podkarpacie.

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here