Delicja Cieszanów najlepsza na XXV Memoriale im. Stanisława Mazurka

0

W niedzielę (11.03) w gminie Cieszanów rozegrano XXV Memoriał im. Stanisława Mazurka w piłce siatkowej mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn.

Fot. CKiS w Cieszanowie.

Po losowaniu grup odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, po czym drużyny jednej z grup udały się do Dachnowa, aby w tamtejszej sali gimnastycznej rozegrać swoje mecze. W Cieszanowie jako pierwsi na parkiet wybiegli zawodnicy Lube Lubaczów oraz BS Stary Dzików, a zwycięsko z tego pojedynku wyszli bardziej doświadczeni zawodnicy z Lubaczowa, którzy wygrali 2:0. W drugim spotkaniu najmłodsza wiekowo drużyna turnieju MOSiR Lubaczów musiała uznać wyższość najstarszej ekipy – Sanitexu Lubaczów. Najwięcej emocji w grupie A było w starciu Lube i Sanitexu – tu ostatecznie lepsi okazali się liderzy tegorocznej „amatorki” w Lubaczowie – Lube wygrywając 2:0 przypieczętowała sobie grę w finale. W grupie B szybki awans zapewnili sobie faworyci – Delicja Cieszanów, którzy pewnie wygrali dwa spotkania i awansowali do finału. Natomiast ubiegłoroczni zwycięscy memoriału ZS Lubaczów musiał się zadowolić się drugim miejscem oraz grą w finale pocieszania.

Mecz o trzecie miejsce Sanitexu i Zespołu Szkół stał na dobrym poziomie, lecz więcej spokoju i zimnej krwi w tiebreaku zachowali doświadczeni zawodnicy Sanitexu i rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść. W meczu finałowym gospodarze turnieju podejmowali Lube. W pierwszym secie młodzi zawodnicy z Lubaczowa prowadzili 7:10, aby ostatecznie przegrać 20:16. Drugą partię także lepiej rozpoczął zespół z Lube, lecz tym razem do samego końca nie wypuścili wygranej w tym secie. W trzecim ostatecznym secie Delicja wyszła na czteropunktowe prowadzenie, ale ambitna gra Lube doprowadziła do remisu po 9:9, następnie 13:13. Końcówka należała już do Delicji, która ostatecznie wygrała całe zawody.

Podczas memoriału przyznano także nagrody indywidualne:

MVP turnieju – Jarosław Wnęk (Delicja Cieszanów)
Najlepszy atakujący – Kamil Pytel (Lube Lubaczów)
Najlepszy broniący – Mirosław Tkaczyk (Sanitex Lubaczów)
Najlepsza rozgrywająca – Agnieszka Leja (MOSiR Lubaczów)


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here