Wandal zajdzie także do lasu? Niestety tak!

5

Wszystko wskazuje na to, że wandale czują się w lasach bezkarni. Leśnicy coraz częściej odnotowują akty chuligaństwa, które, jak widać, dokonywane są nie tylko w miejscowościach.

Fot. Monika Rozwód, Nadleśnictwo Oleszyce.

Ci, którzy nagminnie dokonują zniszczeń w lesie czują się bezkarni. Leśnicy gospodarujący na terenie Nadleśnictwa Oleszyce, muszą naprawiać to, co wandale wciąż niszczą. Ostatnio obiektem zainteresowań dewastatorów stały się oznaczenia i tablice informacyjne.

– W zeszłym roku poświęciliśmy mnóstwo czasu, pracy i pieniędzy, by oznaczyć w terenie ciekawe miejsca, pomniki przyrody, uroczyska, nazwy miejscowe używane od lat przez okolicznych mieszkańców. Oznaczenia te umieściliśmy też na mapie turystycznej Nadleśnictwa oraz na Leśnej Mapie Numerycznej, by wszystkim było łatwiej dotrzeć do tych miejsc. To co dziś zastaliśmy… Komentarz jest zbędny. – piszą na Facebook-u leśnicy z Oleszyc.

Nadleśnictwo próbuje utrzymać wszystkie urządzenia w dobrym stanie technicznym i estetycznym. Z uwagi na czynione starania i ponoszone koszty, proszą o poszanowanie infrastruktury informacyjnej, która osobom korzystającym z leśnych dróg zapewnia bezpieczeństwo.

AH, elubaczow.com


5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here