Ślubowanie Strzelców i hołd dla pułkownika Leopolda Lisa-Kuli

0

Ponad tysiąc Strzelców wzięło udział w obchodach 99 rocznicy śmierci płka Leopolda- Lisa Kuli w Rzeszowie. Wśród nich członkowie Jednostki Strzeleckiej 2033 im gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.

Fot. M. Mielniczuk, Biuro Prasowe UMWP.

Uroczystości rocznicowe, które odbyły się na Placu Farnym, poprzedziła akademia okolicznościowa w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, a później msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Wątroby w kościele Świętego Krzyża. Stamtąd uczestnicy przemaszerowali przed pomnik bohatera narodowego, gdzie nastąpił przegląd oddziałów strzeleckich, odegranie hymnu państwowego i wciągnięcie Flagi Państwowej na maszt.

Po oficjalnych wystąpieniach, dziewczęta i chłopcy z Jednostek Strzeleckich z podkarpackich i małopolskich miast złożyli przyrzeczenie wierności Ojczyźnie. Następnie, obecny na uroczystości w Rzeszowie szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, wręczył odznaczenia Pro Patria. Po wręczeniu odczytano apel pamięci, oddano salwę honorową, natomiast pod pomnikiem złożono wieńce i kwiaty.

elubaczow.com, podkarpackie.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here