Gimnazjaliści ze Starego Dzikowa najlepszymi siatkarzami

0

W sobotę (03.03) w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców w kategorii gimnazjum. Na turnieju najlepiej wypadli gospodarze.

Fot. SP w Starym Dzikowie.

Do siatkarskiej rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn z terenu powiatu lubaczowskiego, które turniej rozpoczęły od gier grupowych. Drużyny, które zajęły drugie miejsca w grupach rozegrały mecz o III miejsce. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie, która pokonała drużynę z Lisich Jam. Zwycięzcy grup spotkali się w meczu finałowym walcząc o tytuł mistrzowski. Tu doszło do starcia drużyn z Horyńca-Zdroju i Starego Dzikowa. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie sportowym meczu zwycięstwo 2:1 odniosła drużyna z Starego Dzikowa.

Cztery najlepsze drużyny turnieju otrzymały z rąk pani prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Małgorzaty Zdeb-Kwiatkowskiej pamiątkowe dyplomy i puchary.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu – drużyna z Starego Dzikowa;
II miejsce i tytuł Wicemistrza Powiatu – drużyna z Horyńca Zdroju;
III miejsce – drużyna z Lubaczowa(Gimnazjum nr 2);
IV miejsce – drużyna z Lisich Jam;
V miejsce – drużyna z Lubaczowa(Gimnazjum nr 1);
VI miejsce – drużyna z Baszni Dolnej;
VII miejsce – drużyna z Łukawca;
VIII miejsce – drużyna z Oleszyc.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Dominik Terembuła (kapitan), Tomasz Gacek, Kamil Kołodziej, Jakub Orlicki, Klaudiusz Ozimek, Kacper Morawski, Adrian Misiło, Arkadiusz Brzyski oraz opiekunowi panu Edmundowi Nieckarzowi.

– Dziękuję wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju. Szczególne podziękowania kieruję do pana Edmunda Nieckarza, pana Bogdana Ozimka, Pani Haliny Król i pana Wiesława Król – podsumowuje Andrzej Buksak, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie.

Galeria zdjęć, fot. SP w Starym Dzikowie.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here