W Lubaczowie szukają kandydatów na radnych seniorów

0

W Lubaczowie trwa nabór do II kadencji Lubaczowskiej Rady Seniorów. Kandydatów mogą wskazywać organizacje, które funkcjonują w mieście i zajmują się działaniami na rzecz osób starszych.

fot. Marek Kuziemski, lubaczow.pl

Lubaczowska Rada Seniorów została powołana w celu pobudzenia aktywności obywatelskiej oraz integracji środowiska osób starszych. Obecnym władzom bardzo zależy na aktywności tej grupy mieszkańców. Chcąc poznać ich faktyczne problemy w 2016 roku Burmistrz Krzysztof Szpyt postanowił nominować przedstawicieli mieszkańców w wieku 55+, którzy przez dwa lata byli dla niego i Rady Miejskiej głosem doradczym w sprawach bliskim seniorom. W radzie zasiadło wówczas 13 osób, które działały społecznie, nie pobierając za swoją prace wynagrodzenia. Pierwsza sesja odbyła się 18 marca 2016 r., w sumie zwołano 11 posiedzeń.

Władzom Lubaczowa wspólnie z osobami starszymi udało się zrealizować wiele projektów, zorganizowano liczne spotkania i warsztaty. Rządzący dostrzegając pomyślność działań postanowili kontynuować inicjatywę. Burmistrz ogłosił nabór do II kadencji. Kandydatów mogą wskazywać organizacje, które zajmują się działaniami na rzecz osób starszych na terenie Lubaczowa. Pisemne zgłoszenia należy składać w Biurze Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego (pok. A 10) do 7 marca 2018 r. Niezbędne dokumenty znaleźć można  na stronie urzędu (kliknij).

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here