Dachnów: W zabytkowej cerwki powstanie sala koncertowa i galeria sztuki

2

Dawna cerkiew grekokatolicka w Dachnowie zyska nowy blask. Gmina Cieszanów przejęła obiekt od Skarbu Państwa i zdobyła dofinansowanie na jego renowację i adaptację do pełnienia nowych funkcji. W cerkwi już trwają prace remontowe.

Cerkiew w Dachnowie to kolejny zabytkowy obiekt w Gminie Cieszanów, który zyska nowy blask i znowu będzie służył mieszkańcom. Wcześniej udało się zagospodarować cerkiew greckokatolicką pw. św. Jerzego w Cieszanowie, w której powstało Centrum Koncertowo-Wystawiennicze.

Materiał TVP Rzeszów:

elubaczow.com, TVP Rzeszów

 

Ten baner wyświetlono 294 317 razy.

2 komentarze

  1. To cenna inicjatywa , ks. Janusz Popławski- pierwszy proboszcz w tej Parafii położył wielkie zasługi, utrzymał ten zabytek w bardzo dobrym stanie . Miał wizję jego dalszego wykorzystywania dla celów religijnych.Dobrze byłoby odzyskać ręcznie wykonane w drewnie lipowym stacje Drogi Krzyżowej , zamówione przez ww Księdza i wykonane przez sławnego rzeźbiarza . Były one eksponowane na zewnątrz tego obiektu sakralnego.

  2. Ostatnio w DACHNOWIE nadano nazwy ulic, szkoda,że radnym zabrakło pomysłu, aby nadać nazwę ul. im. ks. Janusz Popławskiego .W kościele również nie zauważyłem żadnej tablicy pamiątkowej poświęconej temu Zasłużonemu śp.Kapłanowi. Może Burmistrz i radni w zmodernizowanej cerkwi – dawnym kościele tym pomyślą i spłacą pokoleniowy dług, byliśmy przecież Jego wychowankami.Byłem jednym ze 130 ministrantów i jestem Mu wdzięczny za trud i formację w duchu odpowiedzialności za swoje decyzje w przyszłych wyborach drogi życiowej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here