Festiwal Słowa w tym roku ruszy po raz dwudziesty

0

Po raz dwudziesty recytatorzy, osoby śpiewające poezję, wykonawcy teatru jednego aktora i monodramatu rywalizować będą ze sobą w Lubaczowie. W maju ruszy jubileuszowa edycja konkursu, który wypracował już swoją renomę – Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa.

fot. MDK Lubaczów

Od początku Festiwal organizowany jest w celu popularyzacji i poznania twórczości wybitnych autorów, utrwalania piękna polskiego języka i kultury żywego słowa oraz stworzenia okazji do prezentacji autorskich pomysłów scenicznych. Wydawać, by się mogło, że obecnie te wartości poszły w zapomnienie. Jednak konkurs udowadnia, że młodzież chce dbać o swój język i polskie korzenie. Do rywalizacji zgłasza się spora liczba uczestników, którzy prezentują naprawdę wysoki poziom.

W ramach Festiwalu odbywają się trzy konkursy – Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, Ogólnopolski Turniej Twórczości Jednego Poety (tegorocznym bohaterem będzie Mariusz Olbromski) oraz Ogólnopolski Turniej Recytatorski „Literatura dla dzieci”.

Zachęcamy do jak najszybszego podjęcia decyzji o uczestnictwie, bo do rozdania są nagrody pieniężne, rzeczowe, specjalne i wyróżnienia. Jury przyzna również Grand Prix, rozdana zostanie Nagroda Publiczności i Nagroda Instruktorska.

Niezbędne dokumenty dostępne są na stronie MDK.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here