„Nasze Wyprawy Motocyklowe” ruszą w piątek. Sprawdź program

1

Motocykliści z różnych zakątków Polski zjadą się do Hotelu-Restauracji „Pałacowa” w Narolu, by opowiedzieć o swoich podróżach pełnych przygód. Już w piątek (23.02) ruszają ósme „Nasze Wyprawy Motocyklowe”.

Fot. Tomasz Michalski, arch.

Świat widziany z perspektywy drogi i siodła motocyklowego przedstawiony zostanie w ośmiu prezentacjach. Jako pierwszy wystąpi człowiek, który po czterdziestce odkrył swoje nowe „ja” – Janusz Rentflejsz „Bobesz”. W ekspresowym skrócie przedstawi pełną przygód opowieść o sześciu kontynentach wyświetlając prezentację pt.: „RTW Express – motocyklem dookoła świata”. Następnie Robert Czyżewicz i Jarek „Franek” Frankowski przedstawią opowieść pełną wzlotów i upadków, która ma torować drogi motocyklistom po wypadkach. Film „Od teorii do Afryki” to kolejna produkcja ekipy z projektu „TO NIE KONIEC DROGI”, organizującego podróże motocyklowe m.in. dla niepełnosprawnych. Pierwszy dzień imprezy zakończy Aleksandra Trzaskowska, która opowie o przygodzie w górskim raju hipisów, koczowników i miejscu wypoczynku przodowników pracy – kolejnej wyprawie motocyklowej z cyklu „Tylko dla Orlic”.

Sobota (24.02) rozpocznie się od prezentacji zbiorowej. Przybyli ze składu Wojtek Xr 400, Kacper Huska 701, Robert Huska Tr 650, Kryla Xt 350, Przemek Ttr 660, Rafał Xrv 750, Mariusz Trampek, Struś, Głazio Bmw G450X, zaprezentują „Enduro Polulanka” czyli opowieść o glinianej jeździe na bardzo zróżnicowanych sprzętach w europejskiej krainie zapomnianej przez Boga. Później słuchacze przeniosą się na „Wyspę Man – mekkę motocyklistów”. To magiczne miejsce, w którym pomimo oznak nowoczesności, czas jakby się zatrzymał przybliżą Erwin Gorczyca i Lech Potyński. Z kolei spojrzenie z zupełnie innej perspektywy na Bałkany pokaże Dominik „Arkham” Jędrzejowski. Jego prezentacja pt. „Mo2oXplorers© – TransБАЛКАН 2017” będzie opowieścią o podróży przez republiki byłej Jugosławii i ich zachwycających krajobrazach, wyśmienitej kuchni i różnorodnej kulturze. Później w podróż w czasie do żywego organizmu rewolucji i „muzeum socjalizmu” zabiorą Piotr Cuś (Piotr Czołnik) i K54 (Krzysztof Pazura). Ich prezentacja pt. „Socialismo o muerte? Junak o muerte!” odkryje nam socjalizm i Junaki na Kubie. Tegoroczną edycję „Naszych Wypraw Motocyklowych” zamknie Marco, który opowie o prawdziwej jeździe bez trzymanki, bo jak inaczej nazwać podróż motocyklem po lodzie. Prezentacja pt.: „Nordkapp zimą – śniegiem po oczach” podsumuje jego samotną podróż, z której wrócił 4 lutego 2018 r.

Szczegółowy program dostępny jest na radiator-mototurystyka.pl.

AH, elubaczow.com, www.radiator-mototurystyka.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here