Nielegalne papierosy za ponad 82 tys. zł na jednej z posesji w powiecie lubaczowskim

0

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zabezpieczyli nielegalne papierosy o łącznej wartości ponad 82 tys. zł. Do kontrabandy, znajdującej się na jednej z posesji w powiecie lubaczowskim, przyznało się troje Ukraińców.

Fot. BiOSG.

W środę (21.02) funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Lubaczowie realizując swoje służbowe zadania w strefie nadgranicznej, skontrolowali trzy pojazdy zaparkowane na jednej z posesji w powiecie lubaczowskim. Jak się okazało, kierowcami pojazdów było troje obywateli Ukrainy – dwie kobiety oraz mężczyzna. W samochodach znajdowały się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości przekraczającej 4 tys. zł (319 paczek papierosów).

Funkcjonariusze podejrzewali jednak, że to tylko część kontrabandy i postanowili przeszukać gospodarstwo. Ich podejrzenia okazały się trafione, bo w sumie znaleziono tam łącznie 6 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu o wartości przekraczającej 82 tys. złotych.

Nielegalny towar został zabezpieczony na potrzeby postępowania przygotowawczego. Obywatelom Ukrainy postawiono zarzuty popełnienia wykroczeń skarbowych, do czego się przyznali i złożyli stosowne wyjaśniania. W stosunku do właściciela posesji, 50-letniego Polaka wszczęto postępowania karne – skarbowe.

elubaczow.com, BiOSG


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here