Lubaczów: Seniorzy podsumowali pierwszą kadencję swojej działalności

0

W czwartek (15.02) w Sali Obrad Urzędu Miejskiego odbyła się ostatnia sesja I Kadencji Lubaczowskiej Rady Seniorów. Wydarzenie było okazją do wspólnego podsumowania dotychczasowych działań rady z władzami miasta oraz zaproszonymi gośćmi – czytamy na stronie seniorzy.lubaczow.pl.

Fot. lubaczow.pl.

Dobiegła końca pierwsza kadencja Lubaczowskiej Rady Seniorów, która powstała jako organ doradczy i konsultacyjny. Przez dwa lata (pierwsze posiedzenie odbyło się 18 marca 2016 r.) jej członkowie bez wątpienia przyczynili się do poprawy jakości życia osób starszych w Lubaczowie. W radzie zasiadło wówczas 13 osób, byli to przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz seniorów w mieście. Wszyscy działali społecznie. W sumie odbyło się 11 posiedzeń rady.

Przypomnieć należy, że z inicjatywy Rady Burmistrz otworzył Centrum Aktywności Seniorów – miejsce, gdzie odbywają się spotkania tematyczne z zaproszonymi gośćmi oraz cotygodniowe zebrania amatorów rękodzieła, brydżystów, chóru, a ostatnio również – kurs nauki języka angielskiego. Członkowie Rady zainicjowali również wydarzenia odpowiadające na potrzeby osób starszych oraz integrujące ich z mieszkańcami Lubaczowa. Po konsultacjach z Radą zostało dokupionych 18 dodatkowych ławek, które ulokowane zostały w różnych miejscach miasta. Zaangażowanie radnych przyczyniło się do zapoczątkowania akcji Miejsca Przyjazne Seniorom. Do dnia dzisiejszego zgłosiło się do niej 19 firm dających zniżki dla osób 60+. Nasze miasto dołączyło także do akcji „Koperta Życia”, którą osoby starsze, mogą pobrać bezpłatnie w Urzędzie Miejskim. Radni Seniorzy byli również organizatorami Lubaczowskich Dni Seniora, uczestniczyli w różnych projektach i konkursach.

Fot. lubaczow.pl.

Podczas ostatniej sesji nie tylko podsumowywano działania. W stronę radnych popłynęło wiele słów uznania i podziękowania za zaangażowanie i chęć pracy na rzecz osób starszych. Dziękując zebranym Burmistrz Krzysztof Szpyt podsumował:

– Jesteście bardzo ważną grupą, to Wy jesteście elementem tej całej układanki, aby ten obszar senioralny animować i w nim działać. Minęły dwa lata, ale myślę, że jest to tylko przerywnik. Chcemy dalej pracować w tym obszarze, czerpiąc z Państwa doświadczeń. Wasze pomysły będziemy dalej realizować. Wiedza, którą od Was mam dokłada się do całości mojego wglądu na potrzeby Seniorów. Jest dla mnie nieoceniona. Za to wszystko bardzo Państwu dziękuję.

Fot. lubaczow.pl.

Więcej zdjęć w galerii Miasto Lubaczów.

elubaczow.com, seniorzy.lubaczow.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here