Joanna Bryk z Lubaczowa w finale konkursu „I Know America”

4

Joanna Bryk z Lubaczowa przeszła dwa pierwsze etapy konkursu „I Know America” i dostała się do finału. Licealistka walczy o nagrodę główną – miesiąc w Wake Forest University.

Fot. Archiwum prywatne.

„I Know America” to organizowany od 17 lat konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów. W pierwszym uczestnicy wypełniają test wielokrotnego wyboru. Odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań w języku angielskim. W drugim piszą esej wybierając jeden z piętnastu tematów zaproponowanych przez komisję. Trzeci – finał odbywa się w Warszawie. Do niego zakwalifikowanych zostaje tylko 15 uczestników z całej Polski. W tym etapie przesyłają do organizatorów filmy, w których wypowiadają się na jeden z trzech ogłoszonych wcześniej tematów oraz stają do egzaminu ustnego.

Konkurs cieszy się spora popularnością wśród licealistów. Bez zwątpienia przyciąga ich cenna pula nagród. Młodzież walczy o nagrodę główną, którą jest intensywny, kilkutygodniowy zjazd naukowy w Wake Forest University w Winston-Salem, North Carolina, podczas którego uczniowie z Europy, Azji Środkowej i Ameryki omawiają problemy globalne dotyczące ludzi po obu stronach Atlantyku. Do wygrania są też trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie (stażysta otrzyma też nagrodę w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie).

W tym roku, do finału, pokonując 1383 konkurentów, dostała się Joanna Bryk z Lubaczowa, uczennica VIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Za Joannę będziemy trzymać kciuki 28 lutego.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here