Ponad 400 uczestników V Oleszyce Półmaratonu i marszu Nordic Walking

0

„Biegam bo lubię lasy” – pod takim hasłem ponad 400 osób uczestniczyło w niedzielę (11.02) w V Oleszyce Półmaratonie i marszu Nordic Walking. Wszystkich w okolicę leśniczówki Zabiała przyciągnęła nie tylko malownicza trasa rywalizacji, ale także świetna atmosfera.

Zawody, które odbyły się w niedzielę (11.02) od pierwszej ich edycji są bardzo popularne. Spotkanie biegaczy i zawodników Nordic Walking jest nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale dla większości okazją do spotkania i integracji. Doskonała organizacja zawodów sprawia, że listy startowe zapełniają się w rekordowym tempie. Takowe zaprezentował też zwycięzca tegorocznej edycji półmaratony, którym został Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza. Po kilku edycjach i uplasowaniu się tuż poza podium, tym razem trasę półmaratonu o długości 21,097 km pokonał w czasie 1:21:26 i stanął na najwyższym jego stopniu. Drugi na mecie był Marcin Kruba z Jarosławskiego Grupy Biegowej (1:22:10), a trzeci – Marcin Michalec z klubu KKB MOSiR Krosno (01:22:14).

Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Winiarska z Przemyskiego Klubu Biegacza (1:32:21), na drugim stopniu podium stanęła Beata Lange z Biłgoraja (1:36:46), a trzecia była Agnieszka Faron z Krakowa (1:42:01).

Po raz kolejny w ramach rywalizacji ścigali się także zawodnicy Nordic Walking. Na dystansie 9,4 km najlepszy był Tomasz Wojtowicz z Krosna (1:03:33). Na kolejnych stopniach podium stanęli: Tadeusz Kubiszyn z Grupy Kresy Lubaczów (1:04:44) oraz Małgorzata Kubiszyn (1:04:52).

Organizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie ,,Czas na pomoc” w Oleszycach, Starostwo Powiatowe Lubaczów, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie.