Dyżury w lubaczowskim Urzędzie Skarbowym w sprawie JPK_VAT

0

W lubaczowskim Urzędzie Skarbowym zaplanowano w dwie kolejne soboty (17 i 24 lutego) dodatkowe dyżury ekspertów dla mikroprzedsiębiorców obowiązanych do złożenia JPK_VAT.

Od początku lutego br. podatnicy VAT otrzymali do dyspozycji nowe, bezpłatne narzędzie do wysyłania JPK_VAT – aplikację e-mikrofirma. E-mikrofirma nie jest programem finansowo-księgowym, ale umożliwia m.in. wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur zakupu, automatyczne utworzenie ewidencji VAT na podstawie wprowadzonych dokumentów czy dodanie sprzedaży paragonowej. Dzięki niej podatnicy automatycznie wygenerują JPK_VAT (na bazie ewidencji VAT), wyślą go do Ministerstwa Finansów oraz pobiorą Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Wychodząc na przeciw tym obowiązkom, urzędnicy organizują specjalne dyżury ekspercie. Co ważne dla przedsiębiorców, będzie można z nich skorzystać w soboty.

W dniach 17 i 24 lutego (soboty) w godzinach 9.00 – 13.00 uruchamione zostaną dodatkowe dyżury ekspertów dla mikroprzedsiębiorców obowiązanych do złożenia JPK_VAT. W tych dniach nasi pracownicy udzielą wsparcia mikroprzedsiębiorcom, którzy do 26 lutego br. po raz pierwszy będą składali Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) za styczeń 2018 r. – informuje Naczelnik Urzędu Skarbowego w przesłanym do nas komunikacie prasowym.

Do autoryzacji i podpisu pliku JPK_VAT mikroprzedsiębiorca może skorzystać z bezpłatnego narzędzia jakim jest Profil Zaufany (eGO). Ten będzie można potwierdzić podczas sobotniego dyżuru w urzędzie skarbowym. W tym przypadku trzeba koniecznie zebrać ze sobą dowód osobisty.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Lubaczowie zachęcają także do kontaktu z koordynatorami do obsługi w zakresie JPK_VAT pod nr tel. 16 632 93 19 – pokój nr 19.

Więcej informacji na temat JPK można uzyskać na stronie www.jpk.mf.gov.pl .


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here