Powiatowo-Dekanalny Dzień Chorego w Lubaczowie

0

We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzony był Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Jana Pawła II. Powiatowo-Dekanalne obchody zorganizowano w poniedziałek (12.02) w Lubaczowie.

Fot. facebook.com/konkatedrazamojskolubaczowska (4).

Powiatowo-Dekanalny Dzień Chorego zainaugurowała uroczysta msza święta, procesja oraz wniesienie relikwii błogosławionej lekarki s. Ewy Noiszewskiej i błogosławionej pielęgniarki s. Marty Wieckiej wraz z Obrazem “Szlachetni Polacy w służbie zdrowia“. Eucharystii w lubaczowskiej konkatedrze przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński, który wraz z koncelebrującymi kapłanami modlił się w intencji chorych i wszystkich tych, którzy opiekują się nimi udzielając codziennego wsparcia.

Po mszy św. słowo do zebranych skierowały m.in.: Teresa Sosnowska, ordynator onkologii ze Szpitala Jana Pawła II w Zamościu i Bogusława Sternik prezes Stowarzyszenia Kobiet po Leczeniu Raka Piersi – AMAZONKI, która mówił o tym, że ze zdiagnozowanym rakiem można walczyć i tą walkę wygrać – relacjonuje Alicja Magura na stronie Radia Zamość.

W drugiej części obchodów można było obejrzeć przedstawienia poszczególnych grup reprezentujących Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Organizatorami wydarzenia byli: Dziekan Dekanatu Lubaczów i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie.

elubaczow.com, radiozamosc.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here