Urszula Kopeć–Zaborniak gościem lubaczowskiej biblioteki

0

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie była w piątek (09.02) Urszula Kopeć–Zaborniak – Bibliotekarz Roku 2016, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie.

Fot. MBP w Lubaczowie.

Z zawodu bibliotekarka z zamiłowania poetka i pasjonatka gór. Pierwsza stypendystka Konkursu im. Olgi Rok. To właśnie dzięki tej nagrodzie Pani Urszula wydała swój debiutancki tomik poezji pt. „Data ważności”, który jest odbiciem jej fascynacji górami, dzielonej razem z mężem. Znajdziemy tu wiersze dedykowane najbliższym: mężowi, rodzicom, rodzeństwu i dziadkom. Tomik stanowi swoistą podróż przez życie w towarzystwie bliskich. Dedykowany jest ukochanej babci Anielce – pisze na swojej stronie MBP w Lubaczowie.

Podczas wieczoru w Czyetlni dla Dorosłych MBP w Lubaczowie, poetka zdradziła m.in. w jakich okolicznościach powstawały jej wiersze oraz jak tworzyła swój pierwszy tomik, który ukazał się w Serii Wydawniczej Salonu Literackiego.

Pani Urszula jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich, ale jak sama przyznaje najcenniejsza jest dla niej wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Haliny Poświatowskiej w kategorii „po debiucie” w 2017 roku.

elubaczow.com, MPB Lubaczów

Ten baner wyświetlono 160 384 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here