Budomierz: Ukrainiec podający się za Łotysza chciał dostać się do Szwecji

1

Na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymano obywatela Ukrainy, który posługiwał się podrobionym dowodem osobistym. Mężczyzna, podając się za Łotysza, chciał dotrzeć do Szwecji i tam podjąć pracę zarobkową.

Fot. BiOSG,

W środę (07.02) do odprawy granicznej w przejściu granicznym w Budomierzu zgłosił się 36-letni Ukrainiec. Funkcjonariuszom Straży Granicznej powiedział, że jest obywatelem Łotwy (Unii Europejskiej) i okazał im łotewski dowód osobisty. Strażnicy graniczni szybko stwierdzili, że dokument jest w całości podrobiony – i tylko wykonany na wzór oryginalnego. Podczas składanych wyjaśnień mężczyzna uparcie twierdził, że dowód osobisty otrzymał w urzędzie w Rydze. Funkcjonariusze SG po uzyskaniu dodatkowych informacji od służb łotewskich potwierdzili, że dokument jest fałszywy. Ukrainiec usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy i posługiwania się fałszywym dokumentem.

Dalsze czynności procesowe w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze SG z placówki w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

W tym roku jest to już trzeci podrobiony dowód osobisty, zatrzymany przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W dwóch poprzednich przypadkach cudzoziemcy: jeden obywatel Azerbejdżanu a drugi Rosji, również próbowali podawać się za obywateli Unii Europejskiej posługując się fałszywymi rumuńskimi dowodami osobistymi.

elubaczow.com, BiOSG

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here