Start Lisie Jamy z pucharem Halowej Ligi Piłki Nożnej LKS Gminy Lubaczów

0

W sobotę (03.02) odbył się finał Halowej Ligi Piłki Nożnej Ludowych Klubów Sportowych terenu Gminy Lubaczów 2017/2018. W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach rozegrana została VI – finałowa kolejka, która wyłoniła zwycięzcę tej edycji.

Zawodnicy Startu Lisie Jamy wygrali VI edycję ligi, przerywając tym samym passę Granicznych Krowica, która trwała od 4 lat. Gospodarze w końcowym rozrachunku o 1 punkt wyprzedził Huragan Basznia Dolna (28 pkt), a o dwa Rolnika Wólka Krowicka (27 pkt). Ubiegłoroczny zwycięzca – Graniczni Krowica uplasowali się na 4 miejscu z ośmio-punktową stratą.

Wójt Wiesław Kapel zwycięskiej drużynie wręczy pamiątkowy puchar, a wszystkie zespoły z podium otrzymały bony na zakupy sprzętu sportowego. Statuetka Najlepszego Strzelca trafiła do Jarosława Gutkowskiego – zawodnik Huraganu Basznia Dolna w 12 spotkaniach zdobył 26 bramek.

W rozgrywkach, które trwały od 9 grudnia 2017 roku udział brało 7 drużyn Ludowych Klubów Sportowych z Gminy Wiejskiej Lubaczów. W turnieju regularnie pojawiało się pięć zespołów – Zryw Młodów i Graniczni Krowica oddali część spotkań poprzez walkowery. Ostatecznie drużyna z Młodowa została zdyskwalifikowana, kończąc rozgrywki z zerowym dorobkiem.