mł. bryg. Janusz Jabłoński powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP

0

W miniony piątek (02.02) w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się wręczenie aktu powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie mł. bryg. Janusza Jabłońskiego. Wręczenia dokonał sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński i Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

Fot. KP PSP Lubaczów.

Podczas uroczystości wiceminister Jarosław Zieliński zaznaczył, że straż pożarna, która wcześniej była identyfikowana niemal wyłącznie z gaszeniem pożarów, obecnie jest służbą wielofunkcyjną, bardziej ratowniczą niż gaśniczą.

– Obecnie 72 proc. wszystkich interwencji strażaków dotyczy innych zagrożeń niż pożary. – Jest społeczne przekonanie, że zawsze, gdy dzieje się coś złego, to obywatele mogą na Was liczyć – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

Mł. bryg. mgr inż. Janusz Jabłoński w Komendzie Powiatowej PSP w Lubaczowie pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego od stycznia 2017 r. W okresach od 31 sierpnia 2017 r. do 30 października 2017 r. i od 31 grudnia 2017 r. do 31. stycznia 2018 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego. Z dniem 1 lutego 2018 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie.

Ponadto, z dniem 1 lutego 2018 r. na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie został mianowany st. kpt. Dariusz Wałczyk dotychczasowy Zastępca Dowódcy tejże JRG.

elubaczow.com, KP PSP Lubaczów

Ten baner wyświetlono 294 317 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here