mł. bryg. Janusz Jabłoński powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP

0

W miniony piątek (02.02) w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się wręczenie aktu powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie mł. bryg. Janusza Jabłońskiego. Wręczenia dokonał sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński i Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

Fot. KP PSP Lubaczów.

Podczas uroczystości wiceminister Jarosław Zieliński zaznaczył, że straż pożarna, która wcześniej była identyfikowana niemal wyłącznie z gaszeniem pożarów, obecnie jest służbą wielofunkcyjną, bardziej ratowniczą niż gaśniczą.

– Obecnie 72 proc. wszystkich interwencji strażaków dotyczy innych zagrożeń niż pożary. – Jest społeczne przekonanie, że zawsze, gdy dzieje się coś złego, to obywatele mogą na Was liczyć – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

Mł. bryg. mgr inż. Janusz Jabłoński w Komendzie Powiatowej PSP w Lubaczowie pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego od stycznia 2017 r. W okresach od 31 sierpnia 2017 r. do 30 października 2017 r. i od 31 grudnia 2017 r. do 31. stycznia 2018 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego. Z dniem 1 lutego 2018 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie.

Ponadto, z dniem 1 lutego 2018 r. na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie został mianowany st. kpt. Dariusz Wałczyk dotychczasowy Zastępca Dowódcy tejże JRG.

elubaczow.com, KP PSP Lubaczów

reklama
Ten baner wyświetlono 2 194 958 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here