Kosztowne selfie na granicy z Ukrainą blisko Horyńca-Zdroju

0

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Horyńcu-Zdroju ukarali mandatami dwóch mężczyzn, którzy postanowili sobie zrobić pamiątkowe selfie przy ukraińskim słupem granicznym.

Fot. BiOSG.

W sobotę (03.02) dwóch turystów z województwa pomorskiego nielegalnie przekroczyło granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem aby zrobić sobie zdjęcia z ukraińskim słupem granicznym. Zdarzenie miało miejsce w rejonie służbowej odpowiedzialność Placówki Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju. Mężczyźni w wieku 33 lata i 27 lat, przyjechali w okolice Horyńca na zimowy wypoczynek, podczas którego „wpadli” na ten dość kosztowny pomysł. Obaj turyści usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom prawa, za co zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 200 zł.

Straż Graniczna przypomina, że niezastosowanie się do zakazu przekroczenia granicy państwowej w miejscach niedozwolonych czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożonym karą grzywny do 500 zł (art. 49a § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń), bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat w przypadku przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami (art. 264 §2 kk). Ciekawości i niewiedza nie są w tym przypadku żadnym usprawiedliwieniem.

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here