Nasze gminy na liście „Maluch Plus 2018”

0

163 mln zł otrzymały gminy na utworzenie lub utrzymanie miejsc w żłobkach w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech. Wśród beneficjentów programu „Maluch Plus” są Gmina Lubaczów i Miasto Lubaczów. Wyniki konkursu zostały ogłoszone początkiem lutego.

fot. pixabay.com

#MaluchPlus 2018 już rozstrzygnięty. Dofinansujemy utworzenie ok. 24,5 tys. nowych miejsc dla maluchów oraz utrzymanie ok. 56 tys. już istniejących – napisała  Elżbieta Rafalska na Twitterze.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce, żeby w 2018 roku na terenie każdego samorządu działały instytucje zapewniające opiekę dzienną nad maluchami. Środki programu „Maluch Plus” mają wspierać rozwój instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. W sumie na program przeznaczono 450 mln zł, które podzielono na  cztery moduły. Moduł 2 skierowany był dla gmin. Na to zadanie wpłynęły oferty od 473 instytucji działających na terenie 281 gmin. W sumie daje to blisko 15 tys. miejsc opieki, w tym 407 miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki. Łącznie na ten moduł przyznano dofinansowanie w kwocie 29,5 mln zł.

Na liście beneficjentów znalazły się gminy z naszego regionu, które otrzymały łącznie 108 tys. zł dofinansowania. To efekt starań obecnych włodarzy. Gmina Miejska Lubaczów dla Żłobka pozyskała 57 600 zł, a Gmina Lubaczów na działalność „Krainy Malucha” w Dąbkowie uzyskała 50 400 zł.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here