Złoty Róg Myśliwski i Złota Misa Borowiny rozdane [ZDJĘCIA]

0

Złoty Róg Myśliwski otrzymała Kompania Teatralna Mamro z warszawskiej Białołęki, a Złota Misa Borowiny powędrowała do rąk Wojtka Kowalskiego. W niedzielę (04.02) nagrodzono laureatów 39. Biesiady Teatralnej – Horyniec-Zdrój 2018.

Przez pierwsze cztery dni lutego w Horyńcu-Zdroju trwał jeden z najstarszych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form – Biesiada Teatralna. W konkursie biorą udział grupy z całej Polski. W tym roku do rywalizacji stanęło 14 zespołów. Jury Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w składzie: Barabara Płocica, Tomasz Rodowicz, Lesław Żurek, Łukasz Drewniak, po obejrzeniu wszystkich spektakli przyznało nagrodę główną – Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 4 000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego – Kompanii Teatralnej Mamro z warszawskiej Białołęki. Grupa przedstawiła inscenizację pt. „Niedźwiedź” na podstawie tekstu i w reżyserii Grzegorza Reszki. Druga nagroda – Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną – 3 000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu trafia do Teatru Mariana Bednarka z Rybnika za spektakl „Kolejka Zusowska – Sen Autora” w reżyserii Mariana Bednarka. Z kolei Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana i 2 500 zł ufundowane przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój przyznano Grupie Artystycznej Teatru T.C.R z Tychów za spektakl „Gnienie” w reżyserii Marcina Stachonia.

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego zdobył Wojtek Kowalski za reżyserię i wykonanie spektaklu „Homo Sovieticus – czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki”. Drugie miejsce i Srebrną Misę Borowiny oraz 1 500 zł ufundowane przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymała Aneta Adamska za koncepcję i reżyserię spektaklu „Tchnienie” Teatru Przedmieście z Rzeszowa. Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu odebrał Marcin Górski za rolę Rafała w spektaklu „All Inclusive” Teatru Parabuch z Warszawy w reżyserii Ryszarda Jakubisiaka wg tekstu Marka Modzelewskiego i za rolę wojewody w przedstawieniu „Niedźwiedź” Kompanii Artystycznej Mamro z warszawskiej Białołęki w reżyserii Grzegorza Reszki.

Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” i 500 zł ufundowane przez Uzdrowisko Horyniec spółka z o.o trafiły do Teatru Seniora z Centrum Kultury w Lublinie za spektakl „Chłopcy” Stanisława Grochowiaka w reżyserii Michała Zgieta.

Ponadto jury przyznało dwa honorowe wyróżnienia. Jedno otrzymał Sebastian Słomiński za scenografię do spektaklu „Torpeda” Anatola Sterna, a drugie – Zespół Teatru z Jednej Gliny z Bolesławca za spektakl „Śpik” w reżyserii Anety Ćwieluch.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik dla Media Lubaczowskie (c).

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here