Złoty Róg Myśliwski i Złota Misa Borowiny rozdane [ZDJĘCIA]

0

Złoty Róg Myśliwski otrzymała Kompania Teatralna Mamro z warszawskiej Białołęki, a Złota Misa Borowiny powędrowała do rąk Wojtka Kowalskiego. W niedzielę (04.02) nagrodzono laureatów 39. Biesiady Teatralnej – Horyniec-Zdrój 2018.

Przez pierwsze cztery dni lutego w Horyńcu-Zdroju trwał jeden z najstarszych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form – Biesiada Teatralna. W konkursie biorą udział grupy z całej Polski. W tym roku do rywalizacji stanęło 14 zespołów. Jury Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w składzie: Barabara Płocica, Tomasz Rodowicz, Lesław Żurek, Łukasz Drewniak, po obejrzeniu wszystkich spektakli przyznało nagrodę główną – Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 4 000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego – Kompanii Teatralnej Mamro z warszawskiej Białołęki. Grupa przedstawiła inscenizację pt. „Niedźwiedź” na podstawie tekstu i w reżyserii Grzegorza Reszki. Druga nagroda – Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną – 3 000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu trafia do Teatru Mariana Bednarka z Rybnika za spektakl „Kolejka Zusowska – Sen Autora” w reżyserii Mariana Bednarka. Z kolei Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana i 2 500 zł ufundowane przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój przyznano Grupie Artystycznej Teatru T.C.R z Tychów za spektakl „Gnienie” w reżyserii Marcina Stachonia.

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego zdobył Wojtek Kowalski za reżyserię i wykonanie spektaklu „Homo Sovieticus – czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki”. Drugie miejsce i Srebrną Misę Borowiny oraz 1 500 zł ufundowane przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymała Aneta Adamska za koncepcję i reżyserię spektaklu „Tchnienie” Teatru Przedmieście z Rzeszowa. Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu odebrał Marcin Górski za rolę Rafała w spektaklu „All Inclusive” Teatru Parabuch z Warszawy w reżyserii Ryszarda Jakubisiaka wg tekstu Marka Modzelewskiego i za rolę wojewody w przedstawieniu „Niedźwiedź” Kompanii Artystycznej Mamro z warszawskiej Białołęki w reżyserii Grzegorza Reszki.

Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” i 500 zł ufundowane przez Uzdrowisko Horyniec spółka z o.o trafiły do Teatru Seniora z Centrum Kultury w Lublinie za spektakl „Chłopcy” Stanisława Grochowiaka w reżyserii Michała Zgieta.

Ponadto jury przyznało dwa honorowe wyróżnienia. Jedno otrzymał Sebastian Słomiński za scenografię do spektaklu „Torpeda” Anatola Sterna, a drugie – Zespół Teatru z Jednej Gliny z Bolesławca za spektakl „Śpik” w reżyserii Anety Ćwieluch.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik dla Media Lubaczowskie (c).

AH, elubaczow.com

Ten baner wyświetlono 294 317 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here