W Zespole Szkół w Lubaczowie uczniowie prowadzą firmę

0

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie nie ustaje w próbach stworzenia swoim uczniom jak najlepszego startu na drodze kariery zawodowej. Placówka realizuje kolejny ciekawy projekt. Tym razem młodzież ma szansę poprowadzić firmę.

Fot. elubaczow.com, arch.

Uczniowie technikum ekonomicznego w ramach warsztatów z udziałem właścicieli przedsiębiorstw poznają specyfikę prowadzenia firmy uczniowskiej oraz podstawowe prawa ekonomiczne. Wykonując zadania praktyczne, uczą się, jak wymyślać nowe produkty i usługi, pozyskać partnerów biznesowych, zarobić pieniądze i rozpocząć swoją pierwszą w życiu działalność gospodarczą. Nabyte umiejętności wykorzystają w praktyce prowadząc pod okiem nauczycieli samodzielnie firmę usług biurowych na terenie szkoły.

Projekt ma na celu tworzenie szkolnej firmy, jako nowej usługi dla uczniów, w tym niepełnosprawnych. Działania prowadzone są przez Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia w ramach projektu „Przedsiębiorczy uczeń kluczem do sukcesu” dofinansowanego z programu grantowego „Bank Ambitnej Młodzieży”.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here