Lubaczowska Straż Pożarna odnowi swój budynek

0

Na miejscu zdarzenia są zawsze pierwsi, walczą z pożarami, ale także z wielką wodą. Niestety, ich warunki lokalowe nie należą do najlepszych. To się jednak zmieni, bo Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie ogłosiła przetarg na termomodernizację swojego obiektu. Firmy mogą składać oferty do 8 lutego.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Budynek Straży Pożarnej to nie tylko obiekt administracyjny. To też miejsce na garaże samochodowe, warsztaty i specjalistyczny sprzęt. W nowym budynku pracuje się lepiej, dlatego dotychczasowa siedziba strażaków zmieni się nie do poznania. Będzie pięknie reprezentowała się z zewnątrz i wewnątrz. Roboty obejmować będą docieplenie ścian, stropu, dachu, wymianę drzwi zewnętrznych i stolarki okiennej. Prace polegać będą także na wymianie źródła ciepła na pompę gazową typu woda/powietrze wraz z wymianą grzejników, przewodów rozprowadzających, izolacji, regulacji, systemu zarządzania ciepłem.

W najbliższym czasie zostanie wyłoniona firma, która przebuduje lubaczowską strażnicę.

Termomodernizacja budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here