Jesteście ciekawi jak będzie wyglądał basen w Lubaczowie? Urząd Miejski przekazał nam wizualizację obiektu, którą przygotowało Biuro Projektów Inżynierskich PRO-GRESS.

W Lubaczowie przy ul. Ofiar Katynia ruszył już I etap budowy krytej pływalni, który powinien zostać zakończony we wrześniu. Prace obejmować będą budowę stanu zamkniętego surowego. Obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych, również tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Interesującym rozwiązaniem będzie zastosowanie tzw. „ruchomego dna”, które pozwoli na dopasowanie głębokości wody do potrzeb użytkowników. Basen więc będzie dostosowany do zajęć dla osób niepełnosprawnych, do nauki pływania dla małych dzieci czy do ćwiczeń aquareobik.

Kryta pływalnia przekazana będzie Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.


AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

8 komentarze

  1. Tak super opcja „ruchome dno” oglądał ktoś projekt? Są tam tylko tory do pływania, żadnych brodzików dla dzieci, już widzę jak już wybudują to będą tłumy rodzin z dziećmi chodzić. A ruchome dno, tak będą obniżać i podnosić kiedy się komuś spodoba. Albo napiszą że w godz. 8-13 dno na 60 cm, 13-17 na 100 cm, a od 17-20 będzie 150 cm…. Nie żebym krytykował idee budowy basenu, ale jak już robić, to tak żeby cała rodzina np mogła relaksować się na basenie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here