Uwaga! Straż Miejska w Lubaczowie rozpoczyna kontrole

 · 12 stycznia 2018 o 9:50 · 4 komentarze · czas czytania: 1 minute

W ostatnim czasie w twoim domu zmieniła się liczba mieszkańców? Uaktualnij swoją deklarację, bo Straż Miejska w Lubaczowie rozpoczyna kontrole.

fot. elubaczow.com, arch.

Kontrole mają na celu ustalenie, ile faktycznie osób mieszka w poszczególnych lokalach. Straż Miejska, w porozumieniu z Referatem Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lubaczowie, zweryfikuje czy zgłaszana w deklaracjach i oświadczeniach liczba osób jest prawidłowa. Lepiej wybrać się do Urzędu Miejskiego i w Biurze Obsługi Mieszkańców uaktualnić złożoną wcześniej deklarację lub oświadczenie. Właściciele i najemcy lokali w zasobach spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych mogą zgłosić liczbę osób do zarządcy budynku. Z kolei właściciele nieruchomości nowo zabudowanych są zobowiązani złożyć deklaracje w terminie 14 dni od dnia zamieszkania.

Dopełnienie tych obowiązków pozwoli uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie oraz kontroli w mieszkaniu.

Szczegółowych informacji udzielą pracownicy Referatu Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska pod nr tel. 16 632 80 10 w. 29.

AH, elubaczow.com, lubaczow.pl


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
W lubaczowskim magistracie teraz zapłacisz także kartą
Lubaczowianie odznaczeni postanowieniem Prezydenta RP
W lubaczowskim magistracie w piątek nic nie załatwisz

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (4)
z innej beczki (IP: 89.188.***.***) · 12 stycznia 2018 ~ 11:10

a tak z innej beczki… co się dzieje na naszym lubaczowskim rrynku że jakoś tak ciemno i hmm… kolorowo? Lampy już nie są takie jak zaraz po modernizacji rynku, po pierwsze nie świecą wszystkie, a po drugie wszystkie w różnych kolorach. No cyrk… niby wizytówka miasta a tak troche zalatuje czarną dziurą… podobnie za chwile się zrobi jak w parku obok muzeum…

msz (IP: 94.254.***.**) · 14 stycznia 2018 ~ 11:22

Straż Miejska nie ma instrumentów prawnych służących do weryfikacji liczby osób zamieszkałych w poszczególnych lokalach. Zgodnie z przepisami ustawy o ewidencji ludności, osoba, która przebywa w określonej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy doby, jest obowiązana zameldować się na pobyt stały lub czasowy najpóźniej przed upływem czwartej doby, licząc od dnia przybycia. Jest to tzw. obowiązek meldunkowy. Z kolei zgodnie z art. 147 par. 1 kodeksu wykroczeń kto nie dopełnia ciążącego na nim obowiązku meldunkowego, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany. Straż miejska nie jest jednostką powołaną do tego, aby weryfikować liczbę mieszkańców lokalu.

Ja (IP: 91.240.***.*) · 14 stycznia 2018 ~ 11:31

Mieszkam w RLU od kilkunastu lat i jeszcze nie widziałem na mieście strażnika miejskiego. Pewnie mają tyle zajęć że czasu na patrole nie mają. Pytanie więc, po co w ogóle ich trzymać ???

widoq (IP: 193.111.***.***) · 15 stycznia 2018 ~ 15:25

Nawet gdyby weszli do mieszkania lub domu w nocy i zastali kogoś „niezameldowanego” nic to nie daje bo jeśli ktoś przebywa w mieszkaniu to jeszcze o niczym nie świadczy, nawet jeśli w łazience jest jego szczoteczka do zębów… Miejsce zamieszkiwania jest wtedy, gdy „centrum spraw życiowych związane jest z konkretnym lokalem”. Karać wstecz też nie można, bo deklarację można złożyć do 14-u dni, a przecież „Lex retro non agit”… Można kontrolować lokale lub domy deklarowane jako niezamieszkałe bez produkcji śmieci lub poboru wody – wystarczy skontrolować wodomierz…

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Jubileuszowy koncert Chóru Młodzieżowego „Canzone” [VIDEO]

Śpiewające życzenia świąteczne z Cieszanowa i Horyńca-Zdroju

Fakty TVN: Od Szlachetnej Paczki do nowego domu [VIDEO]

fotorelacje

Kolejny rekord lubaczowskiego sztabu WOŚP [ZDJĘCIA]

Koncert Noworoczny w MDK w Lubaczowie [NASZA FOTORELACJA]

Nowojorscy chasydzi modlili się w cieszanowskiej synagodze

Orszak Trzech Króli w Lubaczowie [NASZA FOTORELACJA]

Abp. Mieczysław Mokrzycki „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na Ukrainę

X