Niebawem Horyniecka Biesiada Teatralna

0

Początkiem lutego, po raz 39 amatorskie teatry będą walczyć w Horyńcu-Zdroju o „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”. Przez cztery dni – od 1 do 4 lutego trwać będzie Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form.

fot. CK w Przemyślu

Horyniecka Biesiada Teatralna to znane w całym kraju spotkanie amatorskich teatrów dramatycznych, wizji i ruchu, teatrów poezji i jednego aktora. Biesiada jest jednym z najstarszych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form. Pierwsza edycja odbyła się w 1976 r. W konkursie biorą udział grupy z całej Polski. Aktorów na kresy przyciąga atmosfera i energia. Nie tylko artyści chętnie zjeżdżają się do Horyńca-Zdroju. Spektakle cieszą się dużym zainteresowaniem widzów, bo to jedna z nielicznych okazji w roku do obejrzenia teatru „na żywo”. Dodatkowym atutem Biesiady jest profesjonalna komisja. W ławach jurorskich zasiadają znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy w czasie wydarzenia prowadzą także warsztaty i specjalistyczne konsultacje.

Organizatorami 39. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form są Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu – Zdroju.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here