„Wątki Folklory Ludowego” po raz szesnasty w Starym Dzikowie

0

Radośnie i kolorowo będzie w Starym Dzikowie. 4 lutego o godz. 12:30 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się XVI Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych „WĄTKI FOLKLORU LUDOWEGO”. Zespoły swój udział zgłaszać mogą do 15 stycznia.

Przegląd stanowi cenne źródło wiedzy o naszej tradycji, które twórczo przekształcone w widowisko przyciąga nie tylko liczne grono mieszkańców gminy, ale także turystów. Podczas Przeglądu grupy z województwa podkarpackiego i lubelskiego przedstawią obrzędy i zwyczaje rodzinne, pasterskie, łowieckie, związane np. z cyklem pracy na roli, doroczne – z cyklem świąt, Zapustami, Wielkim Postem i Wielkanocą, itp.

Organizatorzy – Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie, Wójt Gminy Stary Dzików i Centrum Kulturalne w Przemyślu, przyjmują zgłoszenia udziału w Przeglądzie do 15 stycznia 2018 roku. Karty zgłoszenia należy przesłać na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie (ul. Kościuszki 83, 37-632 Stary Dzików).

Regulamin i karty zgłoszeń dostępne są na stronie starydzikow.naszgok.pl. Szczegółowych informacji udziela Leszek Król pod numerem telefonu 600 805 563.

Przegląd odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Lubaczowskiego i patronatem medialnym naszego portalu.

AH, elubaczow.com

reklama
Ten baner wyświetlono 71 931 razy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here